Okres karnawału w pełni, a jednym z symboli charakteryzujących ten czas zabawy są daty 21 i 22 stycznia, czyli Dzień Babci (kobiety zawsze przed nami) i Dzień Dziadka.

Dla jednych jest to autentycznie superświęto, dla innych natomiast smutne dni, bo najbliżsi jakoś przypadkowo, a może świadomie, zapomnieli o tych, którzy byli istotnym ogniwem edukacji kolejnych pokoleń. Przepraszam za ten smutny wtręt, ale życie ma różne oblicza. Niedziela 20 stycznia 2019 roku na pewno była radosnym przeżyciem dla tych, którzy skorzystali z zaproszenia pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wąsoszu, Jolanty Koniecko. Sympatyczny wieczór upłynął pod znakiem zabawy, jaką zafundowała ludziom młodym od wielu lat grupa kabaretowa Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Nie będę ukrywał, że i przedstawiciele młodszego pokolenia zaszczycili nas swoją obecnością.

Przygotowany ponadgodzinny program składał się zarówno z części muzycznej jak i kabaretowej. Na początku zespół przedstawił kilka utworów cygańskich, a dziewczyny zaprezentowały się w swoich fantastycznych, własnoręcznie wykonanych strojach. Dialogi kabaretowe, między innymi nawiązujące do naszego pokolenia, były przerywane salwami śmiechu i brawami.

Prezentowane piosenki i wiązanki piosenek zadowoliły zarówno najstarsze pokolenie, a także rodziców i wnuki. A propos wnuków, podziwiałem pewną małą tanecznicę, która swoim zaangażowaniem i urokiem zawładnęła nie tylko moim sercem.

 

To była cudowna artystyczna integracja pokoleń. Dodatkowym elementem ubarwiającym to wydarzenie było krótkie wystąpienie Pani Jadwigi Solińskiej, która 1 stycznia świętowała 90 urodziny. Ta wszechstronnie uzdolniona artystka ma na swoim koncie kilka tomików prozatorskich i poetyckich.

My, jako zespół, nie zgadzamy się ze stwierdzeniem, że w naszym seniorskim wieku najważniejsze są cztery słowa: ja nic nie muszę. Absolutnie się pod tym nie podpisujemy. Sądzę, że bardziej adekwatna będzie sentencja: „Uśmiechaj się zawsze, nawet w trudne dni, Życie jest tak krótkie,  czasu szkoda na łzy”. Stąd nasza końcowa piosenka „Toast”, której refren brzmi:

Wypijmy więc za nasze sny,
Za tęsknoty i marzenia,
Za każdy dzień, co skoro świt,
Budził w nas wolności smak.
Wypijmy więc za wspólny los,
Życie płynie, czas ucieka,
Za każdy dzień, straconą noc,
Toast ten dziś pragnę wznieść!

A motto naszej grupy jest nieśmiertelne: Trzeba się śmiać, wariata grać, z życia drwić i SZCZĘŚLIWYM BYĆ !!!

Eugeniusz Regliński
Podlaska Redakcja Seniora Kolno