Chrzest Święty jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej rodziny. Warto wiedzieć, że przed tym dniem trzeba się dobrze przygotować i pamiętać o kilku ważnych formalnościach. Jakie to formalności, a także w jaki sposób je załatwić? Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem przedstawionym poniżej.

Formalności  w kościele przed chrztem świętym

Wielu rodziców pragnie, by chrzest święty okazał się tym szczęśliwym dniem, w którym dziecko wkracza na ścieżkę chrześcijaństwa. Jednak, by mogło do tego dojść konieczne jest przejście przez rozmowę z księdzem, który będzie prowadzić chrzest święty dziecka. Na początku trzeba zgłosić swoją chęć ochrzczenia dziecka, a co więcej ustalić termin. Następnie należy powiadomić kto zostanie rodzicami chrzestnymi. Warto wiedzieć, że te osoby, zarówno jak i rodzice dziecka przez chrzcinami malucha muszą przejść przez spowiedź. Tylko pod takim warunkiem mogą w przyszłości pełnić swoją rolę. W niektórych parafiach konieczne będzie przeprowadzenie rozmowy rodziców z księdzem, który będzie chciał się dowiedzieć na ich temat jak najwięcej. Warto również zapytać się księdza jak będzie wyglądać ceremonia w kościele, by czuć się do niej w pełni przygotowanym.

Jaki strój dla dziecka na chrzest święty wybrać?

Mając już ustalony termin w kościele warto zastanowić się jakie stroje do chrztu dla dziecka będą najlepszym wyborem. Wydawać się może, że ich wybranie jest bardzo proste, ale trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze liczy się to, by były one uszyte z wysokiej jakości materiałów. Powinny wyróżniać się wysoką elastycznością, by zapewniać dziecku swobodę ruszania oraz wysoki komfort noszenia. Nie można zapomnieć o tym, by materiały wyróżniały się przewiewnością, dzięki czemu nie pojawi się problem z nadmierną nad potliwością. Warto również upewnić się, że strój ma odpowiedni rozmiar. Najlepiej zdecydować się na stroje szyte na miarę.

Jakie zaproszenia na chrzest święty wybrać?

Nie można również zapomnieć o zaproszeniach na chrzest święty. Najlepiej wybrać skromne i białe, które doskonale będą pasować do charakteru uroczystości. Warto umieścić w nich informację na temat tego kto i kogo zaprasza. Nie może zabraknąć informacji kiedy, o której godzinie i gdzie odbywać się ceremonia w kościele, a także późniejsze spotkanie rodzinne. Wato wręczyć zaproszenia przynajmniej dwa miesiące przed uroczystością, by każdy mógł się przygotować do tego wydarzenia.

Wiedząc nieco więcej na temat chrztu świętego i tego, jak się do niego przygotować można wszystko zaplanować.