Chcesz odmienić swój wygląd bez wysokich kosztów? Marzysz o jakimś kolorze włosów, ale konieczność płacenia wysokich sum u fryzjera co miesiąc Cię do tego zniechęca? Możesz zdecydować się na samodzielne farbowanie włosów w domu.

Chcesz odmienić swój wygląd bez wysokich kosztów? Marzysz o jakimś kolorze włosów, ale konieczność płacenia wysokich sum u fryzjera co miesiąc Cię do tego zniechęca? Możesz zdecydować się na samodzielne farbowanie włosów w domu. Poznaj nasze wskazówki dotyczącego tego jak prawidłowo farbować włosy w domu tak, aby efekt był zadowalający i żeby nie zniszczyć włosów.

Zanim nałożysz farbę

Fryzjerzy nigdy nie myją włosów klientom przed nałożeniem farby. Tłumaczy się to tym, że znajdujące się na lekko już tłustych włosach sebum stanowi dla nich jednocześnie bardzo dobrą ochronę. Nie oznacza to jednak, że włosy mogą być przeraźliwie brudne. Przed nałożeniem farby rozczesz je i wyszczotkuj zanieczyszczenia takie jak brud czy kurz.

Jak osiągnąć dobry efekt

Najważniejszą rzeczą dla osiągnięcia zadowalającego efektu jest użycie odpowiedniej farby – zobacz kilka fajnych. Dla wielu z nas najważniejszy jest kolor, jaki chcemy mieć na włosach. Jednak musisz wiedzieć, że jeśli użyjesz niskiej jakości farby do włosów, to choćby kolor ze zdjęcia na opakowaniu był najpiękniejszy na świecie, to nie osiągniesz takiego efektu. Unikaj przypadkowym, naprędce wybranych w markecie lub w popularnej drogerii farb. Skieruj się raczej do internetowej hurtowni fryzjerskiej, w której nawet nie będąc fryzjerem możesz bez problemu zamówić dla siebie farbę. Polecamy Ci zakup tak zwanej profesjonalnej farby fryzjerskiej z kilku powodów. Po pierwsze profesjonalna farba lepiej, intensywniej i bardziej równomiernie pokryje Twoje włosy. Unikniesz jakichś brzydkich plam czy prześwitów. Po drugie profesjonalne farby są dużo mniej inwazyjne, chociaż działają skutecznie. Znaczy to, że będziesz mieć piękny kolor bez niszczenia włosów.

Farbowanie zniszczonych włosów

Gdy już o zniszczonych włosach mowa, to może być taka sytuacja, że Twoje włosy są już zniszczone. W takim razie raczej odradzamy Ci zabiegi takie jak farbowanie na blond, ponieważ najczęściej wymaga to użycia rozjaśniacza. Z tym zwróć się najlepiej do profesjonalisty. Polecamy też najpierw zadbać o poprawę kondycji włosów, na przykład o ich odbudowę za pomocą profesjonalnej ampułki regenerującej.