W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chce posiadać oryginalną biżuterię. Kolekcje produkowane w sposób masowy nie są dobrym sposobem na wyróżnienie się z tłumu. Biżuteria ręcznie robiona może być noszona przez osoby w każdym wieku. W artykule wyjaśniamy, jak wybierać kamienie do bransoletek.

Dla kogo biżuteria typu hand made?

Jeśli chodzi o autorską biżuterię, to jej ogromną zaletą jest to, że jest niepowtarzalna. Mało kiedy da się wykonać taką samą bransoletkę czy kolczyki, nawet jeśli bazuje się na tym samym wzorze. Ręcznie robione bransoletki spełniają oczekiwania osób, które unikają sieciówek. Są też idealne dla osób, które wierzą w magię kamieni i wpływy astrologiczne. Mogą to być kamienie do robienia bransoletek dobierane do znaków zodiaku lub mające różne właściwości (ochronne, motywujące, wspomagające kreatywność, przyciągające bogactwo, pozytywnie wpływające na zdrowie i samopoczucie).

Kupować czy robić samodzielnie bransoletki?

Są osoby, które mają zdolności manualne i wykonanie wymarzonej bransoletki nie będzie dla nich wyzwaniem. Są też osoby, które preferują zakup unikatowej bransoletki stworzonej przez ulubionego artystę lub wytwórcę. Takie osoby mogą nie mieć czasu na prace kreatywne lub mogą się obawiać, że nie podołają zadaniu. W rzeczy samej decyzja jest zawsze sprawą indywidualną, przy czym warto podkreślić, że każdy jest w stanie sam zrobić dla siebie bransoletkę. Wystarczy zobaczyć filmik instruktażowy lub przeczytać poradnik tworzenia biżuterii z kamieni. Dla większości osób kupowanie lub wytwarzanie biżuterii rękodzielniczej to ogromna przyjemność. Techniki robienia biżuterii dodatkowo odstresowują i odkrywają nowe talenty.

Bransoletki hand made jako pomysł na prezent

Unikatowa biżuteria to zawsze świetny wybór na prezent dla bliskich osób czy dla dalszych znajomych. Oczywiście takie osoby muszą doceniać wyroby rękodzielnicze. To jednak bardzo łatwo można zauważyć po codziennych stylizacjach i po prowadzonym trybie życia. Bransoletki mogą być w wersji dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Wystarczy je zapakować na prezent. Pasują na każdą okazję (na Mikołajki, na Gwiazdkę, na Walentynki, Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn, urodziny i imieniny) oraz na upominki wręczane zupełnie bez okazji.