Basen ogrodowy dla dzieci to doskonały pomysł na przyjemną rozrywkę dla najmłodszych w letnie, wakacyjne dni. Tu warto jednak pamiętać o tym, że basen to nie tylko przyjemna zabawa. Wybierając ten element, warto przede wszystkim mieć na uwadze to, że musi on zapewniać dzieciom bezpieczeństwo. Jak zatem wybrać ten najlepszy i najbezpieczniejszy dla dzieci basen?

Rodzaje basenów ogrodowych dla dzieci

Wybierając basen ogrodowy dla dzieci, warto pamiętać o tym, że w sprzedaży dostępne są trzy jego typy:

  • baseny dmuchane – to stosunkowo niedrogi model, wybierany przez rodziców zdecydowane najczęściej. Z odpowiednią pompką rozstawienie takiego basenu zajmuje zaledwie kilka minut. Bez problemów można je transportować w różne miejsca. Baseny te są tanie, a co za tym idzie ich trwałość nie jest zbyt duża – łatwo ulegają przebiciu i tracą swoje właściwości pod wypływem promieniowania UV;
  • baseny rozporowe są głębsze niż dmuchane, co pozwala na skorzystanie z kąpieli zarówno maluchom, jak i starszym dzieciom. Baseny swój kształt utrzymują dzięki wytarzanemu przez wodę ciśnieniu hydrostatycznemu. Czas rozłożenia to około godziny, a koszt zakupu to kilkaset złotych, w zależności od rozmiaru basenu;
  • baseny stelażowe są często duże i potężne, wytrzymałe, ale też dość drogie. Swobodnie zmieści się w nich kilka osób. Choć jego cena nie jest najniższa, warto pamiętać, że to inwestycja na kilka lat.

Czym kierować się w wyborze basenu dla dziecka?

Wybierając basen dla dziecka do ogrodu, należy zwrócić między innymi uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany. W przypadku gumowych modeli należy liczyć się z tym, że pod wpływem czynników atmosferycznych (głównie promieniowania UV) mogą szynko stracić swoją elastyczność.

Nie bez znaczenia jest także wielkość basenu, która musi być dopasowana nie tylko do wielu dziecka, ale również i liczny osób, które będą jednocześnie z niego korzystać. W przypadku dziecięcych basenów producenci najczęściej określają dolną granicę wiekową, od której dziecko może bezpiecznie z niego korzystać (oczywiście nawet zalecenia producenta nie zwalniają opiekunów z opieki nad dziećmi w czasie korzystania z basenu).

Jeżeli nie zależy nam na trwałości basenu, dobrym rozwiązaniem dla dzieci będą tanie i kolorowe modele dmuchane, często niewielkich rozmiarów, przez co idealnie będą się nadawały nawet dla najmłodszych dzieci, które nie będą bezpieczne w basenach stelażowych czy rozporowych. Nie trzeba wlewać do nich zbyt dużej ilości wody, aby dzieci mogły cieszyć się kąpielą, względnie bezpieczną pod czujnym okiem opiekuna.

Kup baseny ogrodowe w sklepie https://basenyogrodowe.pl/.