Jak została zdiagnozowana jakość życia białostockich seniorów i czy Białystok dba o potrzeby osób starszych dowiedzą się zainteresowani  25 lutego 2020 roku na konferencji w Centrum Aktywności Społecznej.

spotkanie urodzinowe Redakcji Podlaskich Seniorów

Prezydent Miasta Białegostoku serdecznie zaprasza na konferencję naukową poświęconą prezentacji wyników badań socjologicznych: ”Jakość życia seniorów w Białymstoku” Konferencja odbędzie się 25 lutego 2020 roku w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej przy ul.św. Rocha 3 w Białymstoku. Początek o 10.00.

W programie konferencji znajdą się takie tematy jak: działania miasta w zakresie wsparcia seniorów w wystąpieniu Adama Kurluty – Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku. O sytuacji finansowej i warunkach mieszkaniowych  białostockich seniorów będzie mówiła dr Monika Nowicka z Collegium Civitas w Warszawie., Z poziomem zadowolenia z różnych aspektów życia zapozna zebranych dr Anna Szafranek z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jakim wyzwaniem dla opieki geriatrycznej jest starzenie się Podlasia przedstawi prof. Barbara Małgorzata Bień. Przedstawi także zdrowotne aspekty jakości życia w świetle badań seniorów miasta Białegostoku. Uczestnicy spotkania usłyszą wystąpienia prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego i jego zastępcy Zbigniewa Nikitorowicza. Metodologię badań  o jakości życia seniorów w Białymstoku przedstawi Jerzy Mantur z Centrum Szkolenia Ustawicznego. Prof. Jerzy Halicki wygłosi wykład o czasie wolnym seniorów.

kawiarenka seniorów

Ostatnia część spotkania, to debata, w której wezmą udział eksperci znani z działalności zawodowej  na rzecz seniorów jak i zaangażowani w pracę społeczną przedstawiciele organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. Wystąpią: Anna Legus – Dyrektor Dziennego Domu Pomocy Społecznej, Maria Szulga – prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, dr Tadeusz Borowski-Beszta – prezes Towarzystwa Chorych “Hospicjum” w Białymstoku, Małgorzata Mikołajewska – prezes Stowarzyszenia Wspierania Środowisk Lokalnych “Aktywne Osiedle” w Białymstoku, Małgorzata Borowska – prezes Oddziału Białostockiego Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza i Jolanta Wołągiewicz – przedstawiciel Stowarzyszenia Podlascy Seniorzy.

Zapowiada się ciekawe spotkanie. Warto wziąć w nim  udział.

(źródło Urząd Miejski w Białymstoku)

(zdjęcia: Bożena Bednarek)

Krystyna   Cylwik
Podlaska Redakcja Seniora Białystok