Niemcy od dawien należą do krajów, do których Polacy chętnie jeżdżą w celach zarobkowych. Dotyczy to zarówno osób bez większego wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego, jak i poszukiwanych specjalistów. Bardzo ceniona grupą pracowników na niemieckim rynku pracy są dojrzałe Polki, które od lat są uznawane za wzór opiekunki osób starszych. O tym czy warto podjąć pracę na stanowisku opiekunki seniora oraz z jakimi wymaganiami oraz zarobkami się to wiąże, opowiemy poniżej.

Opiekunka seniora to jeden z najpopularniejszych zawodów, jakie może objąć kobieta poszukująca pracy dla kobiet w Niemczech. Główne wymagania stawiane paniom na tym stanowisku to doświadczenie w opiece zdobyte w latach wcześniejszych na różnych polach życia zawodowego, czy prywatnego. Oprócz tego ważna jest znajomość języka niemieckiego, która przydaje się  w komunikacji z seniorem. Czym lepsza znajomość tego języka, tym wyższe wynagrodzenie otrzymuje opiekunka. Przydatnymi umiejętnościami jest także gotowanie, sprzątanie, czy zadbanie o ogród. Czasami potrzebne jest także prawo jazdy kategorii B.

Jeśli chodzi o zarobki, jakie może osiągnąć w tej pracy dla kobiet w Niemczech, to agencja opiekunek Veritas Opieka oferuje stawki w okolicy 1800 euro netto za miesiąc. Oprócz tego opiekunka ma zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Veritas oferuje transport na sztelę, późniejszy powrót do kraju, oraz opiekę indywidualnego opiekuna. W przypadku zainteresowania podjęcia pracy dla kobiet w Niemczech w charakterze opiekunki osób starszych prosimy o zapoznanie się z ofertami na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Artykuł sponsorowany