„Jesień z radiem”, to jubileusz urodzin Polskiego Radia Białystok. W tym roku radiowcy będą świętować pod  znakiem życzliwości – pomagając m.in. schroniskowym psiakom.

Schronisko dla zwierząt w Białymstoku, w najbliższą sobotę, 30 września, zaprasza Państwa na pierwszy jesienny PSAcer, czyli akcję miejskich spacerów z psami.

Mieszkańcy i mieszkanki będą mogli podarować tym razem spacer ok. 140 psom ze schronisa! Będą to psiaki w różnym wieku – zarówno psia młodzież, dorośli a także psi seniorzy. PSAcer odbędzie się w godzinach 11-13!

Zapisy na PSAcer ruszą późnym popołudniem w środę, 27 września, na funpage’u na FB: Wolontariat-Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Jeśli chcecie Państwo pomóc pieskom, które nie mają swojej kanapy w domu, ani pana, do którego można pomachać ogonem – przynieście karmę do Radia przy ul. Świerkowej 1 lub do Schroniska w Białymstoku (ul. Dolistowska 2).
Z białostockiego schroniska nadana też zostanie audycja Anety Gałaburdy – „Ekosfera”. Początek o 14:10.

PSAcery to okazja przede wszystkim do podarowania spaceru czterołapym, których codzienność to schroniskowy boks. PSAcery to także okazja do poznania psów, socjalizacji ich, a tym samym zwiększania ich szansy na adopcje.
Wciąż też zbieramy dary dla schroniska „Ciapek” w Hajnówce, w którym przebywa ponad 140 psów. Schronisko boryka się z problemami. Przed nadchodzącą zimą chcemy podarować mu wszystkie niezbędne rzeczy, by zwierzaki mogły przetrwać mroźną porę – od karm, kasz i makaronów zaczynając, przez koce, obróżki, smycze, a na środkach czystości kończąc. Wszystkie zebrane dary zawieziemy do „Ciapka” 8 października, o czym jeszcze Państwa poinformujemy.
wolontariuszki i wolontariusze
Schronisko dla zwierząt w Białymstoku
Opracowała: Jolanta Falkowska
Redakcja Podlaski Senior