Wraz z biegiem lat troska o zdrowie staje się coraz ważniejsza, a jednym z najbardziej wszechstronnych sposobów na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej jest joga. Praktykowanie jogi nie tylko przynosi niezliczone korzyści zdrowotne, ale także otwiera drzwi do poznania nowych osób, którym zdrowie nie jest obojętne.

Ćwiczenie jogi ma ogromny wpływ na poprawę zdrowia na wielu płaszczyznach. Regularne wykonywanie asan (pozycji) oraz technik oddechowych przyczynia się do zwiększenia elastyczności, poprawy równowagi oraz wzmocnienia mięśni. To doskonały sposób na złagodzenie bólów stawów i poprawę ogólnej kondycji fizycznej. Ponadto joga pomaga w utrzymaniu zdrowego serca regulując ciśnienie krwi, a także poprawia jakość snu.

pięć osób stojących w pozycji jogi

Joga jest nie tylko treningiem dla ciała, ale również dla umysłu. Skupienie na oddechu i medytacja pomagają w redukcji stresu, sprzyjają koncentracji, a także uspokajają. Dla seniorów, którzy często są zestresowani, joga stanowi naturalny sposób na znalezienie równowagi psychicznej.

Najogólniej rzecz ujmując, joga spowalnia procesy starzenia się, czego dowodzą badania które zostały przeprowadzone przez naukowców z m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach projektu Epigenom. Z artykułu o tym badaniu dowiadujemy się, że “Najnowsze wyniki badań konsorcjum wskazują na negatywny wpływ palenia papierosów na proces starzenia się oraz korzystny wpływ aktywności fizycznej, ale jednocześnie po raz pierwszy na świecie wykazują korzystny wpływ jogi, technik relaksacyjnych i medytacji na starzenie epigenetyczne”.

Instruktorzy w Yoga Shala są doświadczeni w pracy z różnymi grupami wiekowymi, przez lata prowadzenia zajęć nabrali łatwości w dostosowywaniu pozycji do predyspozycji danej osoby. Joga jest dla każdego (może z wyjątkiem osób leniwych), a dobry moment na rozpoczęcie przygody z jogą jest zawsze.

pięć osób trenujących jogę na sali ćwiczeń

Celem praktykowania jest bycie sprawniejszym i uważniejszym niż było się wczoraj. Tylko i aż tyle.
Nasze studio nazywa się Yoga shala, co w luźnym tłumaczeniu to po prostu “sala do jogi”. Oferujemy szeroką gamę zajęć. Mimo tego, że joga wywodzi się z religii wschodu, nie propagujemy żadnych wierzeń – oprócz wiary w siebie i w to, że warto o siebie dbać. A dla zainteresowanych kulturą wschodu i historią jogi chętnie polecimy książki na te tematy z naszej całkiem pokaźnej biblioteczki.

Mieścimy się przy Kilińskiego 11. Zajęcia dla seniorów, czyli Joga 60+, odbywają się w poniedziałki i czwartki o 10:30. Koszt miesięcznego karnetu to 210 zł.

Serdecznie zapraszamy!
Yoga Shala Białystok

tel. 734-132-012

kontakt@yogashala.pl
www.yogashala.pl