Na spotkania w Klubie Studenckim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku CoNieCO, od czterech lat zapraszana jest, jako gość specjalny, współredaktorka Podlaskiego Seniora, poetka Jolanta Maria Dzienis.

W Klubie Studenckim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku CoNieCO dwa razy do roku, w listopadzie i marcu, odbywa się Spotkanie Pod Schodkami. Ma ono charakter otwartej sceny. Może wziąć w nim czynny udział każdy młody człowiek, nie tylko student UMB, który chciałby podzielić się z publicznością swoim talentem i zainteresowaniami.

Jolanta Maria Dzienis – (pseudonim literacki: Ismogena). Białostoczanka, po studiach politechnicznych. Redaktorka portalu podlaskisenior.pl. Pisze wiersze i opowiadania. Publikowano je w witrynach internetowych Kronikarz – Magazyn Obywatelski, Twoje Wiadomości, australijski Puls Polonii oraz kanadyjski Polonia News Magazine. W Brazylii jej wiersze przetłumaczono na portugalski i na język Indian Kaingang. Od 2011 roku radio Vale de Sol FM w niedzielnych programach – Moment Polski – Głos Potomka, cyklicznie poświęca audycje jej twórczościJest laureatką wielu konkursów literackichJej wiersze ukazały się w kilku antologiach i almanachach oraz w kwartalnikach Najprościej. Wydała trzy tomiki wierszy: Mgnienie,  Z zaczarowanej polany i Odłamki czasoprzestrzeni.

 

Gdy w 2014 roku Medyk Białostocki zamieścił artykuł o niej i jej twórczości, podając stronę internetową, gdzie można znaleźć jej utwory, studenci zajrzeli tam, wiersze przeczytali i zakochali się w nich. Od tego czasu nie wyobrażają sobie Spotkań bez naszej Koleżanki. Każdy jej występ przyjmowany jest entuzjastycznie i nagradzany gromkimi brawami.

Strona internetowa z twórczością Jolanty Marii Dzienis

Z przyjemnością przedstawimy Czytelnikom króciutki filmik z fragmentem ostatniego, marcowego spotkania.

 

Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok