Kabaret Lumbago zaprasza na spektakl „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka, 29 września, godz. 17:00 do Kawiarni Fama.

„Trzech rozbitków dryfujących na tratwie po bezmiarze wód staje przed najtrudniejszym moralnym wyzwaniem. Wyczerpane zapasy pożywienia zmuszają towarzyszy niedoli do spożycia któregoś z nich. Mrożek na małej tratwie ukazuje w pigułce mechanizmy rządzące światem oraz demaskuje tryby manipulacji. Dzięki niezawodnej grupie „Lumbago” spektakl bawi do łez, które w oczach widowni kryją głębokie refleksje” – czytamy w zaproszeniu na spektakl.

Kabaret „Lumbago” powstał w 2007; tworzą go seniorzy, którzy z pasją i zaangażowaniem przygotowują swoje występy. W repertuarze są skecze, monologi, fraszki i piosenki. Kabaret bierze udział w przeglądach kabaretowych, m.in.: Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów Seniorada w Białymstoku (2008, 2009), Mazowiecki Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Węgrowskie Barwy Jesieni” – I miejsce w kategorii Prezentacje Sceniczne (2011,2012,2016), wyróżnienie w kategorii Prezentacje Sceniczne (2014), II miejsce w kategorii Prezentacje Sceniczne (2008, 2010), Białostocka Pustynia Kabaretowa (2006/2007) – III miejsce.

Opiekunem zespołu jest Dawid Malec.Z ciekawością zobaczymy nowy spektakl w wykonaniu ulubionego kabaretu białostockich seniorów.

Bilety: wejściówki do odebrania w sekretariacie Domu Kultury Śródmieście, ul. J. Kilińskiego 13, II piętro.

(Źródło Dom Kultury Śródmieście)

Opr. Maria Beręsewicz
Redakcja Podlaskiego Seniora Białystok