28 sierpnia 2020 roku Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce rozpoczęło realizację projektu ,,Otwieramy się na zmiany” ze środków uzyskanych w konkursie grantowym ,,Działaj lokalnie 2020”. 

grupa w kapeluszach

Pech chciał, że koronawirus nie dał się nam szeroko i w zaplanowany sposób otworzyć. W pierwszym zaplanowanym działaniu mieliśmy przygotować stroje i kapelusze i paradować w nich na Święcie Organizacji Pozarządowych, a we wrześniu tradycyjnie już pojechać do Warszawy na Paradę Seniorów i Piknik Rodzinny. Chcąc nie chcąc musieliśmy zmienić scenariusz, ponieważ władze samorządowe nie rekomendowały spotkań o dużej liczbie uczestników. Parada w kapeluszach odbyła się więc w Sokółce.

Od rana padał deszcz, ale dzięki życzliwości pani Krystyny Kostery, która jest kierownikiem kina ,,Sokół”, spotkanie odbyło się w holu placówki. Jedne z pań ozdobiły kapelusze w domu, inne zrobiły to na miejscu korzystając z pomocy koleżanek. Wystawione kapelusze cieszyły oko, w konkursie wskazano trzy najładniejsze, a mała parada przy muzyce była zwieńczeniem spotkania. I tak oto pierwszą zmianę mamy za sobą, inne działania również musimy zmodyfikować, ale to wcale nie jest niemożliwe. Grunt nie mówić, że nie da się.

(zdjęcia: Krzysztof Frejus)

Teresa Galewska
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka

wystawa kapeluszy
wystawa kapeluszy
zdobienie kapeluszy
zdobienie kapeluszy
grupa seniorów w kapeluszach
grupa seniorów w kapeluszach
taniec w kapeluszach
taniec w kapeluszach