Artykuł sponsorowany


Jesteś właścicielem samochodów firmowych i flot transportowych? Z pewnością zależy Ci na tym, żeby jak najwięcej zaoszczędzić na codziennym tankowaniu. W tym pomoże Ci Karta paliwowa. To doskonałe rozwiązanie, które umożliwia wykonywanie bezgotówkowych transakcji za paliwo, parking czy przejazd autostradą i stałe kontrolowanie zużycia paliwa przez samochody. Dowiedz się więcej.

Karty paliwowe mają w swojej ofercie takie firmy jak Orlen, Lotos, BP czy Shell, a także niezwiązane z żadną marką międzynarodowe sieci DKV, UTA oraz Routex. Aby ją uzyskać, wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej. Sprawdź, co to jest Karta paliwowa i jakie korzyści wynikają z jej posiadania.

Karta paliwowa – co to jest?

Wyglądem przypomina zwykłą kartę płatniczą, jednak nie jest przypisywana do osoby, a do samochodu. Dzięki temu z tego rozwiązania może skorzystać każdy kierowca danego pojazdu. Karta paliwowa może być wykorzystywana do:

  • bezgotówkowych transakcji za tankowanie,
  • płatności za przejazd autostradami, tunelami i mostami.

Niektóre karty umożliwiają także korzystanie z myjni, parkingów, promów, a także serwisów samochodowych. To rozwiązanie jest korzystne nie tylko dla kierowcy, ale także dla właściciela floty samochodowej. Zalety karty paliwowej jest bardzo dużo, ale najważniejsze z nich to:

  • możliwość kontrolowania zużycia paliwa na trasie i innych wydatków służbowych ponoszonych przez kierowców,
  • faktury w formie elektronicznej – są dostępne w specjalnym systemie elektronicznym,
  • odzyskanie podatku VAT za zakupy wykonane za granicą.

Karta paliwowa bardzo ułatwia zarządzanie dużą flotą samochodową. Szczegółowe informacje znajdziesz pod adresem: https://rankomat.pl/samochod/karta-paliwowa-co-to-jest-i-jakie-korzysci-daje.

Dla kogo karta paliwowa to dobry pomysł?

Złożenie wniosku o kartę paliwową jest darmowe. Wystarczy wybrać ofertę konkretnej firmy, a następnie wyrazić zainteresowanie tym rozwiązaniem. Małym firmom i przewoźnikom, którzy świadczą usługi tylko na terenie kraju, polecane są karty paliwowe od lokalnych firm, jak Orlen czy Shell. Np. karta Open Drive od Orlen umożliwia korzystanie z niej na 2500 stacjach benzynowych w Polsce, ale także w 3 sąsiadujących państwach: Niemczech, Czechach i na Litwie.

Większe firmy  transportowe, które trudnią się realizacją zleceń w całej Europie, powinny wybrać ofertę dużych operatorów jak DKV czy Routex. Karta paliwowa DKV umożliwia korzystanie ze 100 000 stacji paliwowych w 42 krajach Europy, a także oferuje pomoc drogową i możliwość rozliczenia podatkowego.

Każda firma oferuje inny zakres usług w ramach Karty paliwowej. Zanim złożysz wniosek, dokładnie przeanalizuj warunki każdej z nich i wybierz tę, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Jak zaoszczędzić na paliwie?

Szukasz sposobów na to, żeby zmniejszyć comiesięczne wydatki na paliwo? Karta paliwowa umożliwia tankowanie paliwa po niższej cenie niż ta, która jest dostępna dla normalnych klientów. Bardziej rozszerzone pakiety oferują także dodatkowe rabaty, np. rabaty za tankowanie dużej ilości paliwa.

To nie jedyny sposób na redukcję wydatków. Czy wiesz, że od rodzaju paliwa używanego w Twoim samochodzie, zależy wysokość składki za OC? W 2019 roku najwięcej za ubezpieczenie OC zapłacili właściciele pojazdów zasilanych gazem – średnio 735 złotych. Nieco mniej wyniosła składka za polisę diesla  – 687 złotych. Najwięcej zaoszczędzili użytkownicy pojazdów na benzynę – 673 złotych oraz elektrycznych modeli – 519 złotych. Dla właścicieli dużych flot samochodów takie oszczędności mają ogromne znaczenie. W skali roku możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Chcesz jeszcze bardziej zmniejszyć wydatki? Sprawdź, czy Twoja polisa na pewno jest dla Ciebie korzystna. Oferty polis z łatwością porównasz na stronie internetowej porównywarki ubezpieczeń online. Znajdziesz tam wszystkie aktualne propozycje towarzystw ubezpieczeniowych. Uzupełnij formularz, aby system mógł przygotować ranking najkorzystniejszych opcji dla Ciebie. Następnie zapoznaj się z ich warunkami, wybierz najlepszą ofertę i ciesz się kolejnymi oszczędnościami.

Karta paliwowa i dopasowana polisa OC – to sprawdzone sposoby na to, żeby zaoszczędzić pieniądze. Nie zwlekaj, rozpocznij poszukiwania najlepszej oferty już dziś.