31 sierpnia 2018 r. (w piątek) Stowarzyszenie Szukamy Polski, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zapraszają na kolejne spotkanie Klubu Czytelniczego Ex Libris. Ogłaszamy też konkurs na esej lub felieton „Moja książka życia”.

Ideą przedsięwzięcia jest zachęcenie do czytania wartościowej literatury regionalnej i narodowej w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Drugie z siedmiu zaplanowanych spotkań Klubu Czytelniczego Ex Libris odbędzie się 31 sierpnia o godz. 12.00 w Restauracji-Galerii „Kwestia czasu”, przy Placu NZS 1. Uczestnicy dyskutować będą o książkach: „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz cyklu zapisków sołtysa Jana Leończuka.

W czasie spotkań odbywają się mini konkursy dla uczestników, w których można wygrać nagrody książkowe. Jest też kawa, herbata i coś do tego. Wstęp wolny. W organizację spotkań i relacjonowanie tematu zaangażowana jest także Podlaska Redakcja Seniora Białystok i portal podlaskisenior.pl

Moja książka życia

Każdy z nas ma wśród swoich lektur tę jedną jedyną, najważniejszą książkę. Taką, która wywarła wpływ na nasze życie. Ta książka  może być naszym przewodnikiem, nauczycielem, może  nas wzruszać lub  skłaniać do zmiany.  Nazwaliśmy ją „książką życia” i zapraszamy Was do podzielenia się z nami opowieścią o niej. Zapraszamy do konkursu w dowolnej formie literackiej – preferowane są esej lub felieton zatytułowany: „Moja Książka Życia”. Na prace (do 3 stron maszynopisu) czekamy do 31 października 2018.

 

Nasz projekt  to także szansa na łączenie pokoleń, bowiem literatura i rozmowy o niej są okazją do międzypokoleniowego dialogu. Adresatami konkursu są wszyscy miłośnicy literatury związani z województwem podlaskim (mieszkają tu lub stąd pochodzą) powyżej 16 roku życia.

Regulamin  kliknij

Karta zgłoszeniowa do konkursu  kliknij

 

 

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora