4 maja 2021 r. Klub Seniora MOPS w Łomży wznowił działalność. Klubowicze z zadowoleniem przyjęli tę  wiadomość. Co za radość. Po długim okresie izolacji od kolegów i koleżanek, braku zajęć, wreszcie można się spotkać jak za „starych, dobrych czasów”.

Próba zespołu Maryna

Klub działa z zachowaniem pewnych ograniczeń, z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. Wszyscy seniorzy są zaszczepieni, ale nadal obowiązuje kierowanie się zdrowym rozsądkiem. Powoli sytuacja wraca do normalności. Nie odbywają się jednak uroczystości okolicznościowe ani spotkania klubowe, czy też tradycyjne wieczorki taneczne, gromadzące wiele osób. Na to musimy jeszcze poczekać. Natomiast można kontynuować realizację swoich zainteresowań, rozwijać swoje pasje w małych grupach.

Zorganizowano już kilka wypadów rowerowych poza miasto. Zainteresowanych zapraszamy do naszej ekipy rowerzystów. W każdy piątek o godzinie 10.00 wyjeżdżamy sprzed klubu na krajoznawcze wycieczki po okolicy. Możesz do nas dołączyć. W myśl powiedzenia: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, we wtorki i czwartki seniorzy, dbający o kondycję, ćwiczą na powietrzu pod okiem instruktora. Odbyło się kilka regularnych prób zespołu Maryna, przypomnienie starego repertuaru i nauka nowych piosenek.

Ćwiczenia gimnastyczne pod okiem instruktora

Seniorzy przychodzą na pogaduchy, opowiadają, jak każdy przeżywał okres izolacji, jak sobie radził, czego doświadczył w tym czasie. A jest co opowiadać! Można też zagrać w karty i gry planszowe. Można przejrzeć prasę i poczytać, co się dzieje w Łomży, w kraju i na świecie, można podyskutować na interesujące tematy. Do dyspozycji są maszyny do szycia. Ostatnio panie szyły zasłony. Miło popatrzeć, jak wymieniają się doświadczeniami i udzielają sobie rad, dotyczących prawidłowego posługiwania się maszyną. Ci, którzy chcą odzyskać kondycję, a nie czują się na siłach, aby dołączyć do ekipy rowerowej, mają do dyspozycji rowery stacjonarne, z których można skorzystać w każdej chwili.

Klub działa trochę na zwolnionych obrotach, ale działa. I to jest najważniejsze. Już planuje się wyjazdy. 26 maja Zespół Maryna wyjeżdża na spotkanie integracyjne. Co prawda, znamy się od kilku lat, ale od czasu do czasu taki wyjazd w plener dobrze nam zrobi. Akordeon i śpiewniki – obowiązkowo. Pośpiewamy, poskaczemy i będzie na pewno wesoło.

Na początku czerwca odbędzie się kilkudniowa autokarowa wycieczka do Jastarni, na Półwysep Helski. Planowana była przed pandemią, ale dopiero teraz może być zrealizowana. Jest też planowany wyjazd do teatru, ale to już w dalszym terminie.

Wszyscy Seniorzy są szczęśliwi, że wreszcie mogą swobodnie korzystać z życia. Muszą jednak pamiętać, że wirus jeszcze  jest obok nas i trzeba zachować ostrożność.

1/6
Ćwiczenia gimnastyczne pod okiem instruktora
Ćwiczenia gimnastyczne pod okiem instruktora
Zbiórka na ćwiczenia gimnastyczne w parku
Zbiórka na ćwiczenia gimnastyczne w parku
Ćwiczenie na rowerach stacjonarnych
Ćwiczenie na rowerach stacjonarnych
Wypad do leśniczówki
Wypad do leśniczówki
Próba zespołu Maryna
Próba zespołu Maryna
Próba zespołu Maryna
Próba zespołu Maryna

 

Foto: album klubowy

Danuta Waśko
Redakcja Podlaskiego Seniora Łomża