2 marca 2018 roku w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbył się koncert akordeonisty Michała Sawickiego zatytułowany Muzyczna podróż:
„Kobietom”. Jak tytuł wskazuje dedykowany kobietom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

foto: Emilian Kudyba

Duża sala widowiskowa wypełniona po brzegi nie tylko przez kobiety. Na program składały się różne piosenki, poprzez refleksyjne, romantyczne, do wesołych, które porywały z foteli. Artysta pięknie śpiewał przy akompaniamencie akordeonu i z humorem zapowiadał każdą piosenkę. Od pierwszego utworu nawiązał świetny kontakt z widownią. Zachęceni widzowie wspólnie z wykonawcą śpiewali znane utwory i świetnie się bawili. W pewnym momencie  na scenie pojawił się Dominik Sawicki (syn pana Michała), który towarzyszył tacie w występie. Rośnie następne pokolenie artystów w tej muzykalnej rodzinie.

Michał Sawicki – śpiewający akordeonista z Łomży – tak się określa, jest muzykiem, multiinstrumentalistą, kompozytorem i aranżerem, nauczycielem muzyki i rytmiki. Absolwent Wydziału Edukacyjno – Filozoficznego Pomorskiej Akademii Pedagogicznej – kierunek Wychowanie Muzyczne. Autor piosenek dla dzieci i młodzieży oraz muzyki do przedstawień teatralnych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Trener I stopnia prowadzący warsztaty muzyczne dla nauczycieli. Pasjonat i miłośnik akordeonu jeżdżący z koncertami po całej Polsce, do różnych środowisk, wszędzie tam gdzie Go poproszą, aby nieść radość innym. Jak mi powiedział, czuje wielką radość, gdy widzi rozbawioną widownię.
Łomżyński koncert był zagrany z potrzeby serca dla społeczności lokalnej, gdzie się urodził wzrastał i obecnie żyje. Muzyka w wykonaniu tego artysty łączy pokolenia, bez względu na wiek wszyscy wspaniale się bawią. Dodam, że wstęp na koncert był wolny.
” Ja też z przyjaciółmi na tym koncercie byłam,
 Nie pamiętam kiedy tak dobrze się bawiłam.
 Czasem otarłam  łezkę ze wzruszenia,
 Powróciły młodości cudowne wspomnienia”.
                                                                                                                        
  Danuta Waśko
                                                                                                                      Podlaska Redakcja  Seniora Łomża