Jest okres kolędowania i spotkań wigilijnych. 14 grudnia 2018 roku Zespół „Maryna” po raz kolejny gościł na spotkaniu opłatkowym w Domu Rodzinnym Pod Dobrym Aniołem w Łomży, prowadzonym przez siostry Beatę i Agnieszkę Kiełczewskie.

Przebywają tu osoby w podeszłym wieku, wymagające całodobowej opieki. Wysłuchaliśmy fragmentu Biblii, przełamaliśmy się opłatkiem, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, spożyliśmy kolację wigilijną. W uroczystości uczestniczyli ksiądz Piotr Klepacki, radni Stanisław Oszkinis i Piotr Seredyński, rodziny pensjonariuszy i osoby zaprzyjaźnione z tym ośrodkiem.

Dom ten wyróżnia rodzinna atmosfera, ciepło i bliskość, a kwalifikacje zawodowe personelu gwarantują najwyższy poziom opieki. Jest on rzeczywiście domem rodzinnym, bowiem rodziny sióstr pomagają w prowadzeniu tej placówki. Wszyscy dbają, by należycie funkcjonowała. Jak mówi pani Beata – mama przygotowuje jedzenie, tata majsterkuje i wykonuje drobne naprawy, mężowie po pracy pomagają przy remontach i większych naprawach, a dzieci lubią przebywać z seniorami i umilać im życie swoją obecnością. Jednym słowem cała rodzina działa na rzecz i dla dobra pensjonariuszy, każdy na miarę swoich zainteresowań i możliwości.

W tym roku w spotkaniu uczestniczyło dużo osób. Miało ono charakter wielopokoleniowy, jako że uczestniczyły w nim dzieci, młodzież, dorośli, a także ci „wcześniej urodzeni”. Wszyscy czuli się ze sobą dobrze. Było gwarno i wesoło. To już ostatnie kolędowanie zespołu „Maryna” w tym roku. Jego członkowie są usatysfakcjonowani, że mogli dać radość innym, a jednocześnie z każdego spotkania wynieść coś dla siebie. Mogli poszerzyć grono znajomych, czuć się potrzebnymi i przede wszystkim obcować z ludźmi.

Foto: Marta Ksebka

Danuta Waśko

Podlaska Redakcja Seniora Łomża