8 pań z Podlaskiej Redakcji Seniora z powiatu białostockiego miało dziś (29 czerwca 2017) warsztaty komunikacyjne i dziennikarskie w ramach projektu „Podlascy seniorzy – wpływamy na zmiany”.

Przyszłe dziennikarki z entuzjazmem  poznawały tajniki tworzenia artykułów prasowych i szukały potwierdzenia tezy, że tekstów się nie tworzy, tylko je konstruuje.

Próbowały też m.in.- z pomocą trenerów – odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób docierać do czytelników, z którymi nie ma bezpośredniego kontaktu i którzy mogą okazać się  zarówno”wzrokowcami”, jak też „słuchowcami”, czy „dotykowcami”.

Uczestniczki warsztatów  ujawniły dużo umiejętności, talentów i pasji.  Są  wśród nich osoby utalentowane plastycznie, które malują, rysują  lub tworzą rękodzieło – również z odpadów. Są osoby, które  piszą wiersze
i deklarują przy okazji udział w konkursie SREBRO NIE ZŁOTO.  Są zapalone turystki, uczestniczki rajdów
i  miłośniczki historii . Są też panie pasjonujące się fotografią, słodkimi wypiekami a także ekspertka od gimnastyki korekcyjnej. Jedna z pań zadeklarowała zainteresowanie tematami interwencyjnymi i chce opisywać absurdy wokół nas.

Podlaska Redakcja Seniora z powiatu białostockiego zabiera się więc ostro do  więc pracy. Następne spotkanie grupy redakcyjnej za tydzień. Trzymamy kciuki!

(BB)