Niejeden z nas marzy o podróżach do dalekich, pięknych i egzotycznych krajów. Skąd jednak brać kasę? Kochani, to nie jest konieczne. Wystarczy zaprosić podróżnika, posłuchać jego opowieści, obejrzeć slajdy i uruchomić wyobraźnię. 

Autor z podróżnikiem

Taka „podróż” odbyła się 10 czerwca 2021 roku. Dzięki Kolneńskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu kolneńscy seniorzy delektowali się opowieściami Ryszarda Sobolewskiego. Emerytowany policjant – podróżnik, fotograf i dziennikarz – raczył nas swoimi przeżyciami podczas podróży do Peru. 

Będąc uczniem szkoły podstawowej marzył o podróżach; po latach udało się te marzenia spełnić. Odwiedzał wiele miejsc, ale najbardziej zauroczyła go Ameryka Południowa. Peru to najstarsze miasto Inków Machu Picchu i cudowne krajobrazy. Spotkania z rdzennymi mieszkańcami, kolorystyka i wykonanie strojów ludowych budzą zachwyt. Zwiedzanie znanych miejscowości i próba przeżycia w Puszczy Amazońskiej to naprawdę doświadczenie na całe życie. Znane Jezioro Titicaca, coroczne obrzędy, gdzie w roli głównej występuje Inka i jego bogini niosąca święty ogień – te wspomnienia są żywe. 

Trudno w kilku zdaniach opisać przeżycia podróżnika. Jako policjant został też uhonorowany tytułem honorowego policjanta Peru. Zapraszam do obejrzenia zdjęć. Uruchamiamy wyobraźnię i…… jedziemy do Peru. A może ktoś z was zawitał do tego kraju i przekaże nam swoje wrażenia? Zachęcam i pozdrawiam.

Foto: Ryszard Sobolewski 

Kliknij w poniższe zdjęcie:

1/7
Rdzenni mieszkańcy
Rdzenni mieszkańcy
Podróżnik i symbol Peru-lama
Podróżnik i symbol Peru-lama
Piękny strój ludowy
Piękny strój ludowy
Machu Picchu
Machu Picchu
Inka podczas uroczystości
Inka podczas uroczystości
Podróżnik z małżonką
Podróżnik z małżonką
Autor z podróżnikiem
Autor z podróżnikiem

Eugeniusz Regliński
Podlaska Redakcja Seniora Kolno