Żyj dniem dzisiejszym, bo wczoraj nie wróci, a jutro może nie nadejść. Jestem przekonany, że właśnie takie motto towarzyszyło wszystkim, którzy 21 stycznia 2020 roku mieli przyjemność uczestniczyć w jubileuszu 5-lecia portalu podlaskisenior.pl. 

Gienek na uroczystości

Jestem pewien, że sama redakcja zaprezentuje szczegółowy opis jubileuszowych wydarzeń. Ja, w imieniu swoim i koleżanek Krystyny oraz Jadwigi, chciałbym jedynie przekazać na gorąco nasze wrażenia, wszak nie mogło tam zabraknąć również kolneńskiej redakcji podlaskiego seniora.pl. Szczerze mówiąc, sądziłem, że po takich wrażeniach będę spał jak suseł. Marzenie ściętej głowy. Ledwo przytuliłem głowę do poduszki, rozpoczęła się projekcja filmu pt. Jubileusz 5-lecia portalu podlaskisenior.pl. Nie ściemniam. I tak z koleżankami za pomocą internetu konwersowałem do późnych godzin nocnych. Temat oczywisty – wydarzenia dnia. 

Mimo że dzisiaj w godzinach popołudniowych kolneńscy seniorzy poszaleją na parkiecie i trzeba się kondycyjnie oraz duchowo przygotować, nie mogłem sobie odmówić przyjemności napisania tych kilkunastu zdań, aby choć w skrócie opisać „co w duszy gra”. Na długo w naszej pamięci pozostaną wszystkie momenty wczorajszej gali. I tak:

  1. Wystąpienia wszystkich oficjeli i „życzeniodawców”.
  2. Informacje liczbowe na temat 5-letniej działalności redakcji.
  3. Prezentacje podróżnika, laureatek konkursu „Srebro nie złoto” oraz rodzimych poetów.
  4. Mój skromny udział w postaci wygłoszonego monologu „O życiu”.
  5. Możliwość udzielenia wywiadów Radiu Białystok oraz TVP Białystok, dzięki czemu więcej słuchaczy i widzów dowie się o kolneńskich seniorach oraz o jubileuszu 10-lecia grupy kabaretowej Kolneńskie Dziewczyny z Plusem.
  6. Popisy Podlaskich Korali.

Myśmy tam byli i wspólnie balowali, a nawet supertortu smakowali! Jak ktoś w kabarecie powiedział: Kochani, kochamy WAS! Kontynuujcie dzieło, zostawcie trwały ślad, nie tylko w seniorskiej rodzinie. Jeżeli nam fizis i psyche dopisze, to na 10-lecie meldują się u Was Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Pamiętajcie, droga młodzieży, humor bywa często lepszym lekarstwem niż medykamenty.

(fot. Eugeniusz Regliński)

Eugeniusz Regliński
Krystyna Czerwińska
Jadwiga Ziółek
Podlaska Redakcja Seniora Kolno