Dzisiaj chciałam napisać o działalności zespołu seniorów „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem” działającego w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu.

„Ten Plus w końcówce nazwy oznacza panów, którzy doszli do zespołu”. Dodaje z żartem, że kolneński Plus był pierwszym w Polsce, bo po nim „rozsypały” się różne plusy: Senior +, 500 + tu, 500 + tam.

Ponadto towarzyszy wszystkim przedsięwzięciom Kolneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa na terenie KOKiS-u. Zespół przygotowuje dwa razy do roku tematyczne programy. Nie sposób wszystkich wymienić a więc kilka dla przykładu; Służba Zdrowia, Wesołe jest życie staruszka, Repetytorium, Być kobietą, Rodzinny dom, czy ostatni ( listopad 2017) nosił tytuł ” Polak na wczasach”. Programy te są w formie kabaretu, z przymrużeniem oka.

W swoim repertuarze ” Dziewczyny” mają utwory biesiadne, cygańskie, góralskie, żołnierskie, szanty, jak również tańce ( kankan, charleston i inne ). Często prezentują utwory autorstwa członka zespołu ( tekst i muzyka) Stanisława Rojeckiego.
Dużym wsparciem dla zespołu jest Dyrektor KOKiS, Alicja Szymańska, która zachęca zespół do podejmowania nowych wyzwań, wspiera finansowo wyjazdy na warsztaty i przeglądy, wygospodarowała pomieszczenie na próby. Zespół dwukrotnie dofinansował Burmistrz Miasta Kolno, pieniądze wykorzystano na stroje. Członkini zespołu Basia Kordal wspólnie z koleżankami ” tworzą” stroje we własnym zakresie. Odwiedzają tzw. ciucholandy, gdzie wyszukuje przydatne ciuszki. Szczególnie Basia jest mistrzynią w ich zdobywaniu. To tyle, jeśli chodzi o moje pisanie. Mam nadzieję, że następne artykuły będą pisane przez koleżanki z Kolna.
Przedstawiłam seniorom możliwość pisania na portalu podlaskisenior.pl o swoich dalszych sukcesach i o innych ciekawych sprawach, które dzieją się w Kolnie. Zachęciłam także do brania udziału w konkursie literackim Srebro nie Złoto.
(zdjęcia: KOKIS, portal kolniak 24 i Anna Redlińska)