Chcę opowiedzieć o kolorowankach dla dorosłych. Nie śmiejcie się. Z pozoru wygląda to mało poważnie, ale to jest świetna zabawa i terapia. Kojarzy się  z beztroską, wolnością, wyluzowaniem. Przy okazji jakby bezwiednie tworzymy coś pięknego.

Obrazki są bardzo szczegółowe i skomplikowane tylko pozornie. Mnóstwo detali, które jednak nie ograniczają fantazji, a rozwijają, nie nużą. Kolorujesz tak jak ci się podoba. Z tej zabawy powstają piękne, niepowtarzalne dzieła sztuki. To wciąga i pozwala odpocząć od realiów i wszystkiego dookoła. Po pewnym czasie odkryjesz w sobie artystkę, bo zaczyna ci zależeć na tworzeniu obrazów coraz bardziej ciekawych, zaskakujących. Dobór kolorów przestaje też mieć znaczenie. Sięgasz po zieloną kredkę i malujesz nią niebo, bo taki masz właśnie dziś nastrój, pomysł. Będziesz weselsza, tak jak, to co pokolorowałaś. Uśmiechniesz się do siebie. Rysując przenosisz się w inny świat, który ma zakończenie w pięknych obrazach. To przyjemne odczucie. Nasz mózg się wycisza, uspokaja i poddaje się niepostrzeżenie terapii kolorami. Oprócz tego ćwiczymy nadgarstki, dłonie, jak też pomagamy sobie w zwalczaniu bezsenności. Nigdy nie jest za późno na to, aby zacząć coś zupełnie nowego i jeszcze świetnie się przy tym bawić. Komputerową myszkę możesz zastąpić od czasu do czasu kredką.


Dlatego wyjdź poza konwenanse, że to nie wypada. Kolorować można wszędzie. I w kawiarni i z koleżanką przy aromatycznej herbacie. Zachęcam. Otwórz kolorowanki. Na stres, na zdrowie, dla frajdy. Każdy powód jest dobry. Podaruj sobie kilka barwnych chwil tym bardziej, że kolory przydadzą się w nadchodzący jesienno – zimowy czas.

Kolorowanki dla dorosłych do pobrania są w Google.

 

 

Alicja Brysiewicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok