Zagadki, tajemnice, nieznane zakamarki i sekretne zaułki, a także nieoczywiste detale i fragmenty architektury – wszystkie ściśle powiązane z fascynującą historią grodu nad Horodnianką. To ekscytująca konstelacja śladów przeszłości – „Duchów Historii” – gry miejskiej, w której we wtorek 21 czerwca wezmą udział uczniowie i nauczyciele z Choroszczy. Przeistoczą się w skrupulatnych i dociekliwych detektywów, rozwiązujących zagadki i odwiedzających miejsca ważne dla historii Choroszczy, by ostatecznie odnaleźć Skarb Ducha Rodu Branickich.

herb miasta Choroszcz

Mapy, karty do gry i dodatkowe materiały przygotowane przez organizatorów pozwolą na poruszanie się w tym dniu po Choroszczy. Uczestnicy wyruszą w przestrzeń miasta, które dotąd znane i oswojone, teraz stanie się nieoczywiste, bo będzie wielką planszą do gry, pełną zagadek i łamigłówek; wskazówki do ich rozwiązania, dostarczą organizatorzy. Zadania w grze miejskiej dotyczą historii miasta, obiektów i wydarzeń mających wpływ na tożsamość społeczności Choroszczy.

Wśród najlepszych drużyn rozlosowane zostaną gry planszowe, a każdy z uczestników dostanie słodki poczęstunek.
Grę miejską „Duchy Historii” zaprojektowała Choroszcz Miniona, patronatu merytorycznego i organizacyjnego udzieliło Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy, a partnerem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy. 

Inicjatywa dofinansowana została w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie Nowe FIO 2021-23” ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Nowe FIO na lata 2021-2030.

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

Podlaska Redakcja Seniora Białystok