Kina Helios w Białymstoku zapraszają na najnowsze show muzyczne jednego z najwybitniejszych artystów świata Andre Rieu pt. Miłość mieszka pośród nas oraz film Johnny w Kulturze Dostępnej.

uśmiechnięty mężczyzna gra na skrzypcach

Koncert Andre Rieu Miłość mieszka pośród nas 

Jego koncerty wzruszają do łez, porywają do tańca, zapewniają niezapomniane chwile rozrywki. Koncerty Andre Rieu to niesamowity muzyczny spektakl, a on sam jest niekwestionowanym królem walca.

Sam André tak wyjaśnia wybór takiego właśnie tytułu: „Miłość jest muzyką naszych serc. Nie zna granic. To najwspanialsza forma ekspresji emocji i najpiękniejsza melodia, jaką możemy zagrać w życiu. Życzę Wam wszystkim dużo miłości i pięknej muzyki. Mam też nadzieję, że tegoroczny koncert z Maastricht przyniesie Wam wiele radości i czułości podczas oglądania go w kinie”.  

Na ten szalony i pełen humoru koncert złożą się, jak zwykle, przeboje operetkowo-musicalowe, walce, polki i marsze Johanna Straussa, a także znane standardy rozrywkowe. Jak zawsze, wystąpi założona ponad 30 lat temu przez André jego Orkiestra Johanna Straussa, chór gospel, soliści oraz wyjątkowi goście. Kto wie, kogo maestro zaprosił tym razem? O tym będzie można przekonać się podczas wrześniowych koncertów króla walca w białostockich kinach Helios.  

Koncert do obejrzenia w kinach Helios Alfa, Biała, Jurowiecka w terminach:
01.09 godz. 17:00; 02.09 godz. 16:00; 03.09 godz. 16:00; 16.09 godz. 16:00; 17.09 godz. 16:00; 27.09 godz. 18:00.

mężczyzna w koloratce rozmawia z mężczyzną

Film Johnny w Kulturze Dostępnej 

W czwartek, 31 sierpnia o godz. 18:00 w białostockich kinach Helios będzie można zobaczyć historię inspirowaną życiem ks. Jana Kaczkowskiego. Film Johnny zaprezentowany zostanie w ramach projektu Kultura Dostępna.  

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie. 

Johnny to niezwykle poruszająca i inspirująca opowieść o tym, że każdy człowiek zasługuje na drugą szansę.  

Film zostanie zaprezentowany w ramach projektu Kultura Dostępna, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu 12,90.  

Początek 31.08 o godz. 18:00 w kinie Helios Alfa, Biała, Jurowiecka w Białymstoku. 

źródło: krystyna.czapko@helios.pl>

zredagowała Lija Półjanowska
Podlaska redakcja Seniora Białystok