Konkurs Recytatorski im. Adama Mickiewicza dla Polaków z zgranicy „Kresy” już od przeszło trzech dekad zrzesza ludzi, dla których język polski jest wartością. Dzieci, młodzież i dorośli z kilkunastu krajów przygotowują repertuar, doskonalą swój warsztat recytatorski, by później zmierzyć się z sobą, tekstem i sceną.

W tym roku po dwuletniej przerwie, w trakcie której Konkurs odbywał się w formie zdalnej, laureaci eliminacji krajowych spotkają się na żywo, w Polsce. Podsumowaniem Konkursu jest Koncert Galowy. Zapraszamy!

Konkurs 7 XII , godz. 10:00 – Teatr „Wierszalin” w Supraślu
Koncert Galowy 10 XII, godz. 17:00 – Białostocki Teatr Lalek

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą w 2022 roku.

Wartość finansowania zadania 91836,00 zł

Patronat Honorowy – Prezydent Miasta Białegostoku
Patronat medialny –  Polonijna Agencja Informacyjna

Partnerzy: Białostocki Teatr Lalek; Teatr „Wierszalin” w Supraślu, Burmistrz Miasta Supraśl, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych Szkoła Policealna Województwa Podlaskiego w Białymstoku

Sponsorzy:
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Urząd Miejski w Białymstoku,  SaMASZ SP. Z O. O.

Źródło: Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Białymstoku

Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora  Białystok