Już od kilku lat jeździliśmy na te koncerty do Warszawy, ale od ubiegłego roku mamy już bliżej, bo odbywają się w Kruszynianach. W tym roku temat „Pod obcym sztandarem”, to walka Polaków na przestrzeni wieków od wypraw krzyżowych Piastów Śląskich po II wojnę światową. 

W polskich formacjach wojskowych nie mogło zabraknąć również Tatarów, którzy osiedleni na ziemiach polskich, ramię w ramię walczyli przeciw ciemiężcom. Narracja w wykonaniu Roberta Czebotara była tak sugestywna, że wydawało się, że przed oczami przesuwają się wszystkie wydarzenia.

Jak co roku Ola Turkiewicz pokazała klasę, perfekcyjnie śpiewając swoje utwory. Jest to znana kompozytorka, aranżerka i wokalistka. Drugim wykonawcą wokalnym był aktor, konferansjer, Tomasz Bacajewski. Okazale prezentowała się orkiestra, która przedstawiła wypracowany przez twórców Koncertu Niepodległości, własny styl muzyczny, zwany muzyką hybrydową.

Trochę szkoda, że koncert zaplanowano w czasie długiego weekendu i nie za bardzo dopisała publiczność, ale zapaleńcy przyjechali i mimo przejmującego chłodu dotrwali do końca.

Koncert tradycyjnie zakończono odśpiewaniem hymnu i życzeniami spotkania za rok.

(foto: Lila Asanowicz)

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka