Białostocki Ośrodek Kultury w ramach Premier Muzycznych zaprasza 3 grudnia 2023, godz. 19:00 (sala Forum, ul. Legionowa 5) na koncert: SMOLIK/KEV FOX: Belly Of The Whale.

stoi dwóch mężczyzn, lekko pochylonych, w czarnych strojach i czarnych kapeluszach

Duet SMOLIK/KEV FOX rusza w trasę koncertową z nowym materiałem muzycznym. Artyści znani z niezwykle energetycznych koncertów zaprezentują premierowy materiał z nadchodzącej, drugiej płyty zatytułowanej “Belly Of The Whale” (premiera 29 września). Do tej pory album promowały takie single jak “Promises” oraz “Smoke and Mirrors” – bardzo przebojowe i zarazem rasowe pozycje w katalogu duetu swoją stylistyką czerpiące z lat 90. Poza nowościami zespół zagra także przebojowe utwory z płyty “SMOLIK//KEV FOX” i EPki “Queen Of Hearts”.

„Belly Of The Whale” to dziewięć wyjątkowych piosenek, które lirycznie i muzycznie puszczają oko do brzmień lat 80. i 90., a sami artyści śmiało mówią o tej płycie jako o hołdzie dla popkultury i idoli czasów swojego dzieciństwa. Elektryczne melodie, przepełnione vintage’owymi syntezatorami Smolika i przejmującym głosem Keva – zabierają fanów w podróż do czasów plakatów na meblościankach i nagrywania ulubionych piosenek z radia na kasety magnetofonowe.

– Granie zupełnie nowych piosenek ma coś niepowtarzalnie ekscytującego. Jest jak otwieranie paczki z długo wyczekiwanym przedmiotem. Piosenki zmieniają się z czasem i układają jak ubranie do warunków, aktualnych emocji i miejsc, w których są wykonywane. Na jesiennej trasie wiele z nich zabrzmi pierwszy raz. Do zobaczenia – mówi Andrzej Smolik.

– Nie możemy się doczekać, kiedy znów ruszymy w trasę i zagramy dla Was nasz najnowszy materiał. Będziemy dzielić się nowymi utworami, historiami i dźwiękami. Ta trasa będzie wyjątkowa, dlatego zapraszamy Was konna koncerty i do naszego świata – dodaje Kev Fox.

SMOLIK/KEV FOX to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta oraz Keva Foxa – brytyjskiego songwritera. Debiutancki „SMOLIK/KEV FOX” był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, pokrył się platyną a dodatkowo artyści odebrali za niego nagrodę Fryderyk w kategorii elektronika i alternatywa.

Bilety do kupienia w kasach kina Forum i Centrum Ludwika Zamenhofa oraz na https://bilety.bok.bialystok.pl/

źródło i zdjęcia: Białostocki Ośrodek Kultury

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok