15 kwietnia 2018 r. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży w sali wypełnionej do ostatniego miejsca odbył się niezwykły koncert z udziałem Orkiestry Filharmonii Kameralnej.

Oprócz muzyków zawodowych zadebiutowały ,,gwiazdy” wywodzące się z różnych środowisk. Do składu orkiestry dołączył skrzypek, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek. Orkiestra grała utwory znanych kompozytorów, ale też akompaniowała wykonawcom profesjonalnym i wokalistom debiutującym w tym koncercie. Wykonawcami utworów wokalnych byli włodarze miasta Mariusz Chrzanowski i Agnieszka Muzyk, posłowie ziemi łomżyńskiej Bernadeta Krynicka, Lech Kołakowski, dziennikarze lokalnych mediów Maria Tocka, Marlena Siok i Wawrzyniec Kłosiński.

Starościna powiatu łomżyńskiego Elżbieta Parzych wspólnie ze swoim zastępcą starostą Lechem Szabłowskim przebrani w stroje ludowe wykonali utwór pod tytułem, ,,Koło mego ogródeczka”. Proboszcz z Parafii Krzyża Świętego ksiądz Andrzej Godlewski rapował. Dyrektor Miejskiego Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych Krzysztof Zemło przygrywał na gitarze 13- letniej utalentowanej wokalistce Urszuli Sulkowskiej, wychowance jego placówki.

Perkusista orkiestry zawodowy muzyk zagrał solo na papierze ściernym. Nie zabrakło też występu chóru łomżyńskich radnych. Soliści amatorzy wykonywali piosenki znane i lubiane z repertuaru Ireny Santor i Heleny Majdaniec. Na zakończenie koncertu w ramach obchodów 600- lecia Łomży wszyscy wykonawcy
i widownia odśpiewali słynne ,,My z Łomży”.  Artystów amatorów do występów przygotowała Katarzyna Szmitko, a towarzyszył niektórym z nich śpiewak zawodowy Opery Bałtyckiej w Gdyni Dariusz Wójcik.

Artyści zawodowi i amatorzy nagrodzeni zostali owacjami na stojąco. Cel koncertu bardzo szczytny, ponieważ połączony został ze zbiórką pieniędzy na rzecz hospicjum pod wezwaniem Świętego Ducha w Łomży.

 

                                                 Halina Czartoryjska

                                                                             Podlaska Redakcja Seniora Łomża