W ramach projektu „OGRÓD PEŁEN SZTUKI”, na podwórzu Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku zaplanowano cykl 4 koncertów muzycznych w okresie letnim (czerwiec – sierpień).
Pierwszy koncert odbędzie się 28 sierpnia 2022 r., godz. 18.30

Szeptucha_plakat_

Szeptucha to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zespołów muzycznych w naszym regionie. Zespół składa się z pięciu białostockich artystów, którzy poprzez swoje zamiłowanie do muzyki postanowili stworzyć całkowicie nowe, świeże i ciekawe utwory, które przenoszą słuchacza w tajemniczy świat magii. Muzycy tworzą swoistą opowieść o pięknie dziewiczej przyrody, wierzeniach i tradycjach rodem z wielokulturowego Podlasia. Artyści nie zamykają się w żadnych ramach, a ich kompozycje przedstawiane są w odmiennych, świeżych aranżacjach. Szeptucha akustycznie sięga po środki ekspresji muzycznej z gatunków takich jak: rock, blues, jazz, pop. Podczas koncertu nie zabraknie wirtuozowskich popisów instrumentalistów.
Wejściówka płatna 4 zł – do nabycia w kasie Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku
Więcej informacji pod numerem tel. 509 336 862

O projekcie

Inicjatywa ma na celu zespolenie rzeźby z muzyką i nadanie temu miejscu aktywnego wymiaru artystycznego. Działanie to niewątpliwie w dalszej przyszłości stanie się ważnym punktem na mapie Podlasia. Wśród wykonawców są znani i utalentowani artyści prezentujący różne gatunki muzyczne – począwszy od znanych utworów dwudziestolecia międzywojennego w całkowicie nowych aranżacjach, poprzez muzykę klezmerską do akustycznego rocka, jazzu i pop-rock-folku. Niezwykła muzyka w towarzystwie monumentalnych rzeźb, wypełniająca tajemniczy ogród w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, to letnia propozycja dla wszystkich miłośników sztuki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zadanie „Organizacja koncertów w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego pt. Ogród pełen sztuki”

źródło i fot.: Muzeum Podlaskie w Białymstoku

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok