23 listopada 2021 r. piętnastoosobowa grupa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Sokółki wybrała się na koncert do Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku.

Grupa Uniwersytetu Trzeciego Wieku z  Sokółki w sali koncertowej

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, byliśmy już 29 października na Koncercie Symfonicznym w sali koncertowej Filharmonii Białostockiej.
Już trzeci rok staramy się uczestniczyć w koncertach studentów i podziwiać ich pracę. Na bieżąco sami sprawdzamy kalendarz wydarzeń artystycznych uczelni, ale mamy też przyjazną duszę Małgorzatę Bielicką z biura koncertowego, która przesyła aktualne informacje.

I tak zdecydowaliśmy się pojechać na wydarzenie artystyczne, koncert w ramach cyklu „Scena Mistrzów” – Mistrz i Uczeń.
Mistrzem była znana na świecie wybitna polska śpiewaczka Agnieszka Zwierko, na fortepianie towarzyszył jej Adam Kondratowicz – pianista i kameralista. Pani Agnieszka swój śpiew przeplatała informacjami o wykonywanych utworach i swojej ciekawej pracy w kraju i na światowych scenach. Przedstawiła też wykonawców studentów: mezzosopran Gabrielę Celińską-Mysław, mezzosopran Kamilę Łapińską, baryton Cezarego Romana i wiolonczelistkę Natalię Falkowską.

Koncert bardzo wszystkim się podobał, artyści otrzymali w podziękowaniu kwiaty i owacje na stojąco. Nasza grupa stwierdziła, że wyjazd był bardzo udany i można planować następny.
Polecam mieszkańcom Białegostoku, bo i jechać nie trzeba, często wstęp jest wolny i jaka przyjemność dla duszy.

fot. Lila Asanowicz

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka