Laureatem XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Tutaj jestem”, organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, został Krzysztof Chłopek ze Skarbimierza-Osiedle (woj. opolskie). 

„Tutaj jestem” konkurs-literacki

Na tegoroczną edycję wpłynęło 30 projektów wydawniczych.
Jury w składzie Katarzyna Kościewicz (doktor literaturoznawstwa, pracownik Uniwersytetu w Białymstoku), Dominik Sołowiej (dziennikarz, publicysta, krytyk literacki), Barbara Popławska (instruktor ds. wydawniczych PIK) oraz Joanna Krukowska (instruktor ds. wydawniczych PIK), spośród 17 prac w kategorii prozy i 13 w kategorii poezji za najlepszą pracę uznało „Szło na życie” Krzysztofa Chłopka ze Skarbimierza-Osiedle (woj. opolskie) postanowiło nagrodzić pracę „Szło na życie”, która jest intymną opowieścią o splatających się losach dziadka i wnuka na tle ważnych historycznych wydarzeń.

Konkurs „Tutaj jestem” powstał z myślą o wszystkich piszących amatorsko i chcących zrealizować swój pierwszy autorski projekt wydawniczy. Twórców, jak co roku, miało zainspirować motto Michała Zabłockiego: 

Tutaj jestem, gdzie byłem, gdzie się urodziłem. Tu się wychowałem i tutaj zostałem. Mogłem jechać, wyjechać i stąd się oddalić, ale jednak zostałem z tymi co zostali. 

Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskiej pracy w liczbie 250 egzemplarzy.

(źródło: Podlaski Instytut Kultury)

zredagowała Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok