Podlaski Instytut Kultury ogłasza konkurs literacki Tutaj jestem. To już trzynasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu – szansa dla osób amatorsko piszących prozę i poezję, autorów przed debiutem, którzy nie mają w swoim dorobku autorskiego wydawnictwa z numerem ISBN.

Warto spróbować, bo to okazja by skonfrontować swoje prace z opinią profesjonalnego jury, a nagrodą jest wydanie najlepszej publikacji w formie książki. Wybrana przez jurorów praca zostanie zredagowana, opracowana graficznie i wydrukowana, a autor otrzyma 200 egzemplarzy swojej publikacji.

Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich tych, którzy piszą do szuflady. Myślę, że warto swoje prace z tej szuflady wyjąć, przesłać do nas, choćby po to, by dowiedzieć się, co warto zmienić w swojej twórczości, na co zwrócić uwagę. No a jeśli praca zwycięży, to będzie to ogromna zachęta, by pisać dalej, rozwijać się literacko  – zaprasza Barbara Popławska, koordynatorka konkursu z PIK. 

PIK czeka na prace do końca maja. Jury przy ocenianiu prac będzie oceniać umiejętność pisania, sposób ujęcia tematu, kreatywność, a dodatkowym atutem będą zawarte w utworach akcenty związane z województwem podlaskim.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku – www.pikpodlaskie.plPIK 

Informacja prasowa: Podlaski Instytut Kultury

Opracowała Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok