III edycja konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka została ogłoszona! Napływają już pierwsze prace konkursowe.

Konkurs Poetycki im. Jana Leończuka ma charakter ogólnopolski. Tematyka wierszy jest dowolna. Ideą konkursu jest upamiętnienie wybitnego poety, prozaika, eseisty i tłumacza, nieżyjącego już Jana Leończuka oraz popularyzacja poezji współczesnej i integracja międzypokoleniowa.

Udział w Konkursie Poetyckim im. Jana Leończuka to także wyjątkowa forma promocji twórczości poetyckiej autorów z dorobkiem literackim, laureatów konkursów poetyckich, autorami tomików poetyckich. Zainteresowanie konkursem z roku na rok jest coraz większe. W pierwszej edycji nadesłano 77 prac konkursowych z całej Polski. W drugiej edycji było ich już 188, w tym dwie prace z Włoch.

Nazwiska laureatów i nagrodzone wiersze z ubiegłych lat dostępne są na:

I edycja – poeciwsieci.pl/

II edycja – poeciwsieci.pl/

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Szukamy Polski i  Redakcja Poeci w sieci. Współorganizatorami Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku i Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Przewodniczącą kapituły III edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka została ponownie profesor Iwona Rusek z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Książnicę Podlaską reprezentuje Eligiusz Buczyński, Stowarzyszenie Szukamy Polski reprezentuje Bożena Bednarek. Sekretarzem Konkursu jest Anna Anchimowicz z Podlaskiej Redakcji Seniora.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 31 sierpnia 2024 roku nadesłać maksymalnie dwa wiersze o dowolnej tematyce i spełnić warunki regulaminu. Do udziału w konkursie zapraszamy poetki i poetów nie tylko z Podlasia. Zaproszenie do udziału w konkursie z wielką przyjemnością kierujemy również do poetek i poetów z pozostałych regionów Polski.

Wiersze opatrzone godłem prosimy przesłać wraz z kartą zgłoszeniową na adres e-mail: poeciwsieci.konkurs@gmail.com

Regulamin i Karta uczestnika III edycji Konkursu dostępne są na stronie poeciwsieci.pl
– Regulamin
– Karta uczestnika
Zadanie „Poeci w sieci”– promocja podlaskich poetów i Konkurs Poetycki im. Jana Leończuka sfinansowano ze środków budżetu Województwa Podlaskiego.

Zapraszamy do wysłuchania spotu radiowego – kliknij w obrazek poniżej ↓

Anna Anchimowicz
sekretarz Konkursu
Podlaska Redakcja Seniora Białystok