Wystawa jest podsumowaniem sierpniowych warsztatów fotograficznych przez Stowarzyszenie Białystok z drewna na osiedlu Przydworcowym, w ramach projektu „Tajemnice naszych miejsc: w poszukiwaniu korzeni”

 

Na wystawie będzie można obejrzeć prace, które powstały w ramach warsztatów fotograficznych „Tajemnice naszych miejsc: w poszukiwaniu korzeni”, organizowanych przez Stowarzyszenie Białystok z Drewna. Przez cały sierpień uczestnicy warsztatów brali udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, poznawali tajniki fotografii i przemierzali zakątki osiedla Przydworcowego. W efekcie powstał zbiór niezwykłych prac, które dokumentują przemijanie drewnianych domów dzielnicy i próbują uwiecznić to, co znika na naszych oczach.

Wernisaż odbędzie się 6 września o godz. 18:00 w szczególnym miejscu – na terenie historycznej kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 20. Budynek jest jednym z elementów dzielnicy, który przetrwał do tej pory – swój początek ma w latach 30., został stworzony wg projektu znanego architekta Szymona Pappego. Na wernisażu będzie można poznać historię tego niezwykłego domu – opowiedzą o niej jego właściciele.

Projekt „Tajemnice naszych miejsc: w poszukiwaniu korzeni” jest realizowany w ramach programu regrantingowego „Osiedla w działaniu” przy finansowym wsparciu Miasta Białystok.

Wstęp wolny.

Kontakt: Rafał Kozłowski, prezes Stowarzyszenia i koordynator projektu – tel. 570 131 813  lub Sylwia Dec, rzecznik prasowy Stowarzyszenia – tel. 695 972 523

 

Źródło i foto: Stowarzyszenie Białystok z Drewna

opracowała : Lija Półjanowska

Podlaska Redakcja Seniora