Krzesła tapicerowane to eleganckie meble, które najczęściej zestawia się ze stołem w salonie lub jadalni. W aranżacjach wnętrz mogą jednak występować również pojedynczo i pełnić inne funkcje. Kontrastowo dobrane, stanowią kolorystyczny akcent w monochromatycznym pomieszczeniu, a także ciekawy element wystroju za stosunkowo nieduże pieniądze. Gdzie jeszcze, poza salonem, przydadzą się krzesła tapicerowane? Sprawdź, co radzą specjaliści!

Dodatkowe krzesło w sypialni

Urządzając sypialnię, poza typowymi meblami takimi jak łóżko, szafa czy komoda, warto wyposażyć ją w fotel lub krzesło. Oczywiście fotel wymaga więcej miejsca, dlatego w niewielkich pomieszczeniach lepiej sprawdzi się krzesło tapicerowane. Dostępne na rynku modele mogą być bardzo komfortowe i eleganckie – miękkie, z pełnym oparciem i podłokietnikami, idealne podczas relaksu z książką, przeglądania mediów społecznościowych w smartfonie czy karmienia niemowlęcia.

Zamiast siedziska w korytarzu

Dobrze, jeśli w korytarzu czy przedpokoju, poza szafą na ubrania, wieszakiem i miejscem na buty, znajdzie się jeszcze siedzisko. Przy wychodzeniu z mieszkania ułatwi nakładanie obuwia, a kiedy wchodzimy do domu, można je wykorzystać do odłożenia torebki, torby czy siatki z zakupami. Typowe korytarzowe siedzisko można jednak z powodzeniem zastąpić eleganckim krzesłem tapicerowanym. Wybierając ładne, nietuzinkowe krzesło, dzięki nieco ciekawszej aranżacji, nadamy nawet typowemu przedpokojowi elegancki i luksusowy design.

Przy biurku i konsoli

Krzesła tapicerowane to nie tylko klasyczne meble na 4 nogach, ale także biurowe krzesła na kółkach. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w domach i mieszkaniach, nadając konsolom i biurkom mniej biurowy charakter.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy biurku stanęło krzesło z nogami, zwłaszcza jeśli mebel nie służy nam do codziennej pracy. Kiedy jednak używamy go w ciągu dnia długo, bardziej funkcjonalny okaże się z pewnością fotel na kółkach.

Krzesła tapicerowane w kuchni glamour

Choć krzesła tapicerowane rzadko stosowane są jako meble kuchenne, doskonale sprawdzą się również w tym pomieszczeniu. Zwłaszcza jeśli kuchnia utrzymana jest w klasycznym stylu lub zgodnie z trendem glamour. Tradycyjny wystrój wymaga jednak dość oszczędnych w charakterze sprzętów – prosta forma i jednobarwne, stonowane obicie to najlepszy wybór.

Nieco więcej fantazji niezbędne jest w stylizacji glamour. Tu świetnie sprawdzą się komfortowe krzesła z podłokietnikami przypominające bardziej wygodne fotele niż surowe stołki. Pluszowe, miękkie w dotyku materiały, ozdobne przepikowania, nogi ze złotego lub srebrnego metalu – zgodnie z trendem glamour, taki przepych sprawdzi się nawet w kuchni.