Kapituła VII edycji konkursu wybrała sześć osób, które otrzymają nagrody pieniężne  – w tym roku pula nagród wynosi 4 tys. zł. Są to laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w dwóch kategoriach – poezji i prozy. Kapituła zdecydowała także o czterech wyróżnieniach. Kto je otrzyma dowiemy się już niedługo.

okładka tomiku 1 strona
okładka tomiku 1 strona
okładka 2 strony
okładka 2 strony

 

Nagrodę specjalną po raz pierwszy funduje Marszałek Województwa Podlaskiego Swoje nagrody przyznaje też tradycyjnie Książnica Podlaska, Radio Białystok i Podlaska Redakcja Seniora. Będą też nagrody książkowe ufundowane przez Książnicę i Księgarnie TAK Czytam. Każdy z nagrodzonych otrzyma też po dwa tomiki najnowszego zbioru, który zaprezentujemy podczas gali SREBRO NIE ZŁOTO. 

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Szukamy Polski i  Podlaska Redakcja Seniora a współorganizatorami Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Polskie Radio Białystok. Konkurs i wydanie tomiku z laureatami VI edycji konkursu jest wspófinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.

Wyniki Konkursu SREBRO NIE ZŁOTO zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w Książnicy Podlaskiej 21 października 2020 o godzinie 12:00. W części artystycznej jurorzy zaprezentują nagrodzone utwory, z mini recitalem wystąpi Michał „Cira” Ciruk–  raper, twórca rysunków i obrazów, poeta.

Wyniki oraz utwory laureatów zostaną opublikowane 21.10.2021 o godz.15:00 na portalu podlaskisenior.pl

Czek wartości 400 zł.
Czek wartości 400 zł.
Czek wartości  600 zł
Czek wartości 600 zł
Czek na 1000 zł.
Czek na 1000 zł.

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora Białystok