Osiem wspaniałych kobiet z Grupy Teatralnej „Wbrew” zagrało brawurowo spektakl „Kurza burza” wyreżyserowany przez Ewę Jakubaszek, reżyserkę, pomysłodawczynię i autorkę dialogów. Temat został zaczerpnięty z książki Joanny Chmielewskiej “Jak wytrzymać z mężczyzną”.

“Mężczyzna ideał…takie coś jednej kobiecie się kiedyś przyśniło i obudziwszy się wybuchnęła gorzkim i żałosnym szlochem. Opowiedziała sen przyjaciółkom, też się popłakały”.

W Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku na premierze sala wypełniona była do ostatniego miejsca. Aktorki z grupy teatralnej WBREW, która powstała w ramach Akademii +50 i  działa od 2012 roku, zagrały brawurowo spektakl, bawiąc się przy tym doskonale tekstem i rozśmieszając widzów. Gromkie salwy śmiechu towarzyszyły nam przez ponad godzinę.

Siedem aktorek było w eleganckich, wieczorowych sukniach ze stroikami we włosach, jedna najmłodsza  ( od roku gra z seniorkami) w szlafroku i to ona otrzymywała cenne rady o mężczyznach od starszych przyjaciółek.

Muzyka i piosenki; Kasi Nosowskiej, Renaty Przemyk, Maryli Rodowicz i Kazika Staszewskiego dopełniały to niezwykłe przedstawienie.

Dowcipne dialogi, lekka, swobodna  gra były cudowne. Publiczność do tego stopnia wciągnął spektakl, że uczestniczyła w nim.Gdy jedna z aktorek upuściła chusteczkę tłumacząc młodej,że kiedyś mężczyźni ….. i tu młody mężczyzna z widowni wbiegł na scenę by podnieść chusteczkę, starsza dama powiedziała, że w dzisiejszych czasach to niespotykane.

Były też tańce wabiące mężczyzn, bardzo zmysłowe w wykonaniu jednej z aktorek, która nagrodzona została gromkimi oklaskami i teksty pełne bardzo trafnych opinii o mężczyznach.

Całość była świetna, lekka, dowcipna, pełna humoru. Moja przepona pracowała przez cały czas, dawno tak się nie uśmiałam. Nie zmieniłabym nic. Brawo dla wyjątkowych amatorek  grupy teatralnej za ich profesjonalizm, swobodę na scenie i kunszt aktorski, a Ewie Jakubaszek za trud jaki włożyła w pracę nad spektaklem. BRAWO !

Kolejny raz spektakl można obejrzeć 21 marca 2019 r. o godz. 18.00 w Osiedlowym Klubie Kalina przy ul. Kalinowej 9 w Białymstoku (osiedle Dziesięciny).

Bardzo polecam, warto zobaczyć, bo śmiech i zabawa są przecież bezcenne.
(foto: Janina Żarnowska)

Janina Żarnowska
Podlaska Redakcja Seniora Bialystok