Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na kolejną retransmisję spektaklu online na kanale OiFP na YouTube, w najbliższy poniedziałek, 27 kwietnia o godz. 19:00. Tym razem będzie to „Kwartet dla czterech aktorów” Bogusława Schaeffera, w reżyserii Marka Tyszkiewicza.

Aktorzy na scenie

Tematyką są perypetie czterech artystów muzyków poszukujących ideału sztuki i formy, która zadowoliłaby ich wszystkich. Akrobatyka, śpiew i dialogi przeplatają się z dowcipem i zabawami językowymi wyśmiewającymi nowomodę gazetową i telewizyjną.

„Utwór nie ma fabuły w tradycyjnym rozumienia tego słowa – fabułą jest to, co danego wieczoru zdarzy się między wykonawcami w akcie improwizacji. Jest to luźny zbiór scen: muzycznych, dialogowych, parateatralnych i wizualnych. Mimika, drobne gesty oraz stany emocjonalne całej czwórki na scenie, stanowią specyfikę tego teatralno-muzycznego spektaklu” – czytamy w zapowiedzi.

Minimalna scenografia sprowadzona do czterech krzeseł i czterech pulpitów do nut sprawia, że uwagę skupiamy na grze aktorów i ich groteskowym humorze. Poszukiwania formy sztuki zaskakują rozwiązaniami muzycznymi, wykorzystującymi nie tylko śpiew aktorów, ale także inne dźwięki wydawane przez człowieka.

Premiera spektaklu „Kwartet dla czterech aktorów” odbyła się w OiFP 24.11.2017 r.

W obsadzie sztuki występowali: Tomasz Bacajewski, Marcin Gaweł, Daniel Lasecki, Bartłomiej Łochnicki, Maciej Nerkowski, Miłosz Pietruski. 

Spektakl można będzie obejrzeć na: https://www.youtube.com/user/oifp

Źródło i zdjęcia: Opera i Filharmonia Podlaska

Maria Beręsewicz

Redakcja Podlaskiego Seniora Białystok

Aktorzy na scenie
Aktorzy na scenie
Aktorzy na scenie
Aktorzy na scenie
Aktorzy siedzący na krzesłach
Aktorzy siedzący na krzesłach