Cykl letnich występów w ogrodzie Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku rozpoczynamy koncertem Lavona Volskiego, białoruskiego muzyka, kompozytora i autora tekstów. Założyciel zespołu N.R.M., wybitny wokalista i gitarzysta wykona utwory w niezwykłej aranżacji muzycznej. Koncert Volskiego to gest solidarności wobec ludzi, którzy opuścili swoją Ojczyznę w wyniku reżimu, prześladowań i wojny.

Plakat – Ogród_pelen_sztuki_

25 czerwca 2022 r., godz. 17.30
ogród przy Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

Wejściówka płatna 4 zł – do nabycia w kasie Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, więcej informacji pod numerem tel. 509 336 862

O projekcie

W ramach projektu „OGRÓD PEŁEN SZTUKI”, na podwórzu Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, zorganizowany zostanie cykl 4 koncertów muzycznych w okresie letnim (czerwiec – sierpień). Inicjatywa ma na celu zespolenie rzeźby z muzyką i nadanie temu miejscu aktywnego wymiaru artystycznego. Działanie to niewątpliwie w dalszej przyszłości stanie się ważnym punktem na mapie Podlasia. 

Wśród wykonawców wystąpią znani i utalentowani artyści prezentujący różne gatunki muzyczne – począwszy od znanych utworów dwudziestolecia międzywojennego w całkowicie nowych aranżacjach, poprzez muzykę klezmerską do akustycznego rocka, jazzu i pop-rock-folku. Niezwykła muzyka w towarzystwie monumentalnych rzeźb, wypełniająca tajemniczy ogród w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, to letnia propozycja dla wszystkich miłośników sztuki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zadanie „Organizacja koncertów w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego pt. Ogród pełen sztuki”

źródło: Muzeum Podlaskie w Białymstoku

Podlaska Redakcja Seniora Białystok