Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu zapraszają na bezpłatne Letnie Warsztaty Teatralne PIKtoGRAmy w ramach projektu o tej samej nazwie.

piktogramy_warsztaty

PIKtoGRAmy – to cykl działań teatralnych adresowanych do dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego. Zależy nam, by inspirować amatorskie środowisko teatralne do poszukiwań twórczych, rozwijania młodych talentów oraz szerzenia kultury żywego słowa. Działania teatralne to swoistego rodzaju „piktogram” emocji, zakodowanych znaków, których najlepiej uczyć się w praktyce aktorskiej.

Zajęcia skierowane do uczniów szkół podstawowych i średnich odbywać się będą codzienne od 16.08.2021 do 29.08.2021 (z wyłączeniem niedzieli 22.08.2021). Zwieńczeniem dwutygodniowej pracy będzie pokaz przedpremierowy w Supraślu oraz premiera w siedzibie PIK (ul. św. Rocha 14).

Zajęcia poprowadzi Emilia Wyszkowska (instruktor do spraw teatralnych PIK) przy wsparciu artystów z naszego regionu (aktorzy, muzycy, scenograf).

Szczegółowy program oraz informacje o warsztatach i przeglądzie: tutaj  

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(źródło i foto: Podlaski Instytut Kultury)

zredagowała: Lija Póljanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok