Powróciła kultowa atrakcja turystyczna Białegostoku – niedzielne wycieczki zabytkowym autobusem marki Jelcz, tak zwanym „ogórkiem”. Od czerwca do września białostoczanie i turyści odwiedzający nasze miasto mogą wybrać się na wakacyjne przejażdżki z przewodnikami i bliżej poznać Białystok i jego historię.

Turyści w zabytkowym autobusie

 

Podróż zabytkowym Jelczem z udziałem przewodnika Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego to atrakcja, która na stałe weszła do kalendarza letnich atrakcji Białegostoku.

Przejazdy odbywają się w reżimie sanitarnym związanym z zagrożeniem epidemicznym. Pojazd jest dezynfekowany, dostępna jest w nim tylko część miejsc siedzących, wymagane jest zakrywanie ust i nosa przez uczestników wycieczek.

Wycieczki odbywają się w każdą niedzielę do 26 września 2021 r. o godzinie 11.00, 12.00 i 13.00, wyjazd z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II).
Na każdy przejazd obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w punkcie informacji turystycznej w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich (czynna codziennie od 8.00 do 18.00, w weekendy 8.00-20.00) lub poprzez rezerwacje na e-mail: mcitbialystok@gmail.com. 

Rezerwacje dokonywane są na bieżący miesiąc. Rezerwacje na następny miesiąc przyjmowane będą od 25 dnia bieżącego miesiąca.

(źródło i foto: www.bialystok.pl)

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok