W łomżyńskim magistracie władze miasta oraz liczna grupa lokalnych przedsiębiorców i prezesów dużych firm  22 marca 2018 podpisali deklaracje z operatorem systemu firmą BikeU. Będzie to pilotażowy projekt miejskiej komunikacji rowerowej.

Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski informował, że celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia, spotkań integracyjnych, a jednocześnie poprawa komfortu życia mieszkańców grodu nad Narwią. Łomża posiada 37 kilometrów ścieżek rowerowych. Łomżyńscy przedsiębiorcy są sponsorami poszczególnych 13 stacji rowerowych. Zasady funkcjonowania systemu przedstawił dyrektor do spraw rozwoju i marketingu firmy BirkeU Marcin Jeż.

Ważna informacja, którą przekazał, to 15 pierwszych minut będzie darmowych. W związku z tym większość tych przejazdów może odbywać się za darmo. To zapewne ucieszy tych mieszkańców, którzy z tej formy komunikacji zechcą korzystać.

Oficjalny termin uruchomienia Łomżyńskiego Roweru Miejskiego zaplanowano na 26 kwietnia, kiedy to odbędzie się w naszym mieście piknik rodzinny. Jak widać miejska komunikacja rowerowa powstaje nie tylko w dużych miastach Polski, ale i w tych na prawach powiatu. Wszystkie działania mające na celu poprawę komfortu życia jego mieszkańców są godne poparcia. Oby takich inicjatyw jak najwięcej w naszym pięknym mieście.

(Foto pixabay) 

 

Halina Czartoryjska
Podlaska Redakcja Seniora Łomża