Integracja ,relaks i odpoczynek – tak można określić powody wyjazdu łomżyńskich seniorów do sąsiadującego z podlaskim województwa warmińsko-mazurskiego i pięknego Lidzbarka Warmińskiego.  Członkowie Klubu Seniora w Łomży wyjechali na trzydniowy pobyt do Term Warmińskich.

To obiekt sportowo- rekreacyjny zlokalizowany na obrzeżach miasta Lidzbark Warmiński. Jest  pięknie położony i otoczony zielenią gdzie panuje cisza i spokój. W czasie tego pobytu seniorzy korzystali z różnych form aktywności ale najbardziej atrakcyjną formą były  kąpiele w basenie, jacuzzi i masaże wodne.

Były też tańce i hulanki oraz karaoke. Pobyt minął szybko ale bardzo przyjemnie i pozostanie długo w naszej pamięci ze względu na wiele  atrakcji, miłą atmosferę i wspaniałe wyżywienie. Oby więcej takich wyjazdów.

Lidzbarskie baseny  są określane przez wiele osób jako „zimne termy”. Oczywiście związane jest to z faktem, że woda, która pochodzi z odwiertu nie jest czerpana z gorących źródeł i trzeba ją podgrzewać Ale dla nas, łomżyńskich seniorów temperatura wody była idealna.

Te przyjemności i atrakcje zapewnił nam Projekt ,,Aktywni w Działaniu” ASOS 2014-2020 finansowany ze środków  Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

 

 

Halina Czartoryjska
Podlaska Redakcja Seniora Łomża