W niedzielę 17 grudnia wczesnym popołudniem na Starym Rynku w Łomży, wniesieniem przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczęła się Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. W samym sercu miasta spotkali się łomżanie by przełamać się opłatkiem , złożyć sobie życzenia, pośpiewać kolędy.

Władze Miasta z Prezydentem Mariuszem Chrzanowskim na czele, w towarzystwie zacnych gości bp łomżyńskich Janusza Stepnowskiego i Tadeusza Bronakowskiego, senator Anny Marii Anders, Starosty Powiatu Elżbiety Parzych i radnych przekazali życzenia bożonarodzeniowe.

Wydarzenie to poprzedził jarmark i warsztaty bożonarodzeniowe oraz targowisko kultury. Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą bombkę choinkową. Tego też dnia decyzją Prezydenta Miasta, mieszkańcy mogli komunikacją miejską bezpłatnie dojechać na wieczerze.

W autobusie ustawionym na Starówce można było napić się ciepłej kawy i herbaty a stoiska serwowały mieszkańcom potrawy wigilijne przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr7, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr4 oraz Burs Szkolnych Nr1,2,3.

Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd z zespołem Tabor, klubem Carpe Diem, Studiem Wokalnym eMDeK i Studiem Piosenki Pop- Art. Wieczerzę wigilijną zakończył występ folkowego zespołu Wowakin. Część artystyczną prowadziła Magda Synoff z MDK-DŚT a część oficjalną dwie aktorki z Teatru Lalki i Aktora ubrane w barokowe stroje: puszyste białe peruki z loczkami i rozłożyste suknie o barwie morelowo- pudrowej  które zwracały szczególną uwagę zgromadzonych mieszkańców miasta.

Halina Czrtoryjska
Podlaska Redakcja Seniora Łomża