Podlaski Instytut Kultury zaprasza do wyremontowanej kamienicy na ul. Jana Kilińskiego 8, a w niej: nowe pomieszczenia, nowy design i nowe propozycje. Będzie muzycznie, literacko, z odrobiną rysunku i fotografii.

plakat informacyjny

11 lutego każdy będzie mógł odwiedzić zabytkową kamienicę, obejrzeć nowe sale, poznać ofertę instytucji, wziąć udział w warsztatach, pokazach i recitalach. PIK zaprasza na dzień otwarty, pod hasłem „Rozgość się w kulturze”.

Od 16 lutego w Galerii PIK będzie można oglądać nową wystawę. Paweł Koda pokaże swoje rysunki, które przeniosą widzów w świat dawnej, zabytkowej architektury. Będzie można zobaczyć malowane kreską domostwa, dwory, kościoły i kapliczki.

Dla tych, którzy czekają na zajęcia plastyczne PIK przygotował 24 lutego warsztaty z linorytu. Z kolei miłośnicy tradycji mogą już zapisywać się na warsztaty śpiewu w dniach 24-25 lutego. To propozycja w ramach cyklu EtnoNurty, w którym muzyka tradycyjna przeplata się i łączy z muzyką współczesną i w którym tradycja stanowi piękną inspirację.

Luty to czas konkursów w Podlaskim Instytucie Kultury. Miłośnicy fotografii mogą wziąć udział w konkursie, w którym tematem jest „Przestrzeń liminalna” czyli innymi słowy „przestrzeń pomiędzy”, która oddziela strefę znaną i bezpieczną od nieznanej i niebezpiecznej, sacrum od profanum. Dla wszystkich piszących amatorsko PIK przygotował Konkurs Literacki „Tutaj jestem”. To ogólnopolski konkurs, adresowany do autorów, którzy debiut pisarski mają jeszcze przed sobą i którzy nie mają na koncie autorskiego wydawnictwa.

Luty w Podlaskim Instytucie Kultury to dobry czas, w którym każdy może znaleźć swoją chwilę ze sztuką.

źródło: Podlaski Instytut Kultury

Zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok