Co takiego magicznego jest w Grodnie, że długo nie możemy wytrzymać bez wyjazdu w tamte strony. Tak było i tym razem. 30 listopada 2019 r., dokładnie w Andrzejki, byliśmy na koncercie kapeli w Grodnie.

Z muzykami spotkaliśmy się już nie pierwszy raz. Tego popołudnia było to spotkanie z wyjątkowo magiczną czarującą muzyką, a czary, jak wiadomo, do Andrzejek pasują wybornie. Tym piosenkom i melodiom nadałabym tytuł „Polesia czar-wspomnień czar”.

Orkiestra przy współudziale czworga solistów wprowadziła nas w krąg muzyki lat 70-tych. Wysłuchaliśmy utworów zespołów: „The Beatles”, „Czerwone Gitary”, piosenek Maryli Rodowicz i znanych melodii białoruskich.
Wszystkim uczestnikom koncertu, a towarzyszyli nam członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Grodna, udzielił się dobry nastrój. Śpiewaliśmy razem, klaskaliśmy, wróciły dawne wspomnienia. Uświadomiliśmy, że muzyka towarzyszy nam przez całe życie, wzbogaca je, czyni lepszym, radośniejszym. Muzyka łączy ludzi i integruje całe pokolenia.

Dziękujemy za piękne przeżycia orkiestrze, solistom, dyrygentowi a przede wszystkim organizatorce wyjazdu prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce pani Lili Asanowicz.

Wróciliśmy zadowoleni w prawdziwie andrzejkowych nastrojach.

(foto: Lila Asanowicz)

                                             Alina Struczewska
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka