Gdy otrzymałam telefon w sprawie wzięcia udziału w Spotkaniu Wigilijnym w Domu Rodzinnym „Pod Dobrym Aniołem”, bez zastanowienia, z przyjemnością przyjęłam zaproszenie, aby zespół „Maryna” umilił pensjonariuszom ten wieczór 19 grudnia 2017 roku.

W spotkaniu wzięło udział kilkoro członków zespołu, ponieważ wiele imprez pokrywało się czasowo, a nie chcieliśmy odmówić zapraszającym. Wzięliśmy ze sobą śpiewniki, aby chętni mogli włączyć się do wspólnego kolędowania.
Placówka ta powstała z myślą o osobach starszych, potrzebujących całodobowej opieki. Oprócz nas w tej uroczystości uczestniczyli: ksiądz z pobliskiej parafii Św. Brunona, radni, rodziny osób, które tam przebywają oraz opiekunowie. Wspólne śpiewanie kolęd w okresie przedświątecznym zbliża ludzi i wywołuje wzruszenie.Tak samo było i w tym przypadku.
Atmosfera spotkania była wspaniała, czuliśmy się bardzo swobodnie, po domowemu. Wszyscy zaangażowali się w śpiew, było łamanie się opłatkiem, życzenia i niejedna osoba otarła łezkę wzruszenia. Stół zastawiono doskonałymi daniami; były wśród nich również domowe wypieki. Cieszymy się, że naszą obecnością wnieśliśmy trochę radości i wywołaliśmy uśmiech na twarzach pensjonariuszy oraz wszystkich obecnych, a jednocześnie dużo zyskaliśmy przebywając z nimi.

Podczas pożegnania zostaliśmy zaproszeni na następne spotkania, co przyjęliśmy z zadowoleniem. Będziemy kontynuować naszą znajomość z tą sympatyczną placówką.

DanutaWaśko
 Podlaska Redakcja Seniora Łomża