Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku wraz z Towarzystwem Przyjaciół Skansenu w Koźlikach zapraszają do Koźlik nad rzeką Narew w woj. podlaskim na warsztaty tradycyjnego śpiewu ukraińskiego oraz warsztaty tańca.

Kobiety i mężczyźni w parach tanecznych

Warsztaty, które będą odbywały się w dniach od 21 do 26 sierpnia, skierowane są zarówno do osób początkujących jak i średnio zaawansowanych i będą prowadzone w kilku grupach. Warsztaty śpiewu dla grup średnio zaawansowanych poprowadzą Luda Vostrikova (na ten warsztat nie ma już wolnych miejsc) i Tetiana Sopiłka, a uczestnicy zajęć z tańca tradycyjnego i śpiewu dla początkujących będą się szkolić pod kierunkiem Oksany But.
Ponadto, w okresie od 20 sierpnia do 27 sierpnia zaplanowano otwarte dla publiczności spotkania z uznanymi zespołami śpiewaczymi i śpiewaczkami z regionu, koncerty, potańcówki i wykłady. Pełen program wydarzeń będzie zamieszczony na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Kulminacyjnym momentem będzie koncert podsumowujący letnią szkołę tradycji, na którym zaprezentują się grupy warsztatowe.
Zgłoszenia na warsztaty na stronie: https://pikpodlaskie.pl/event/meandry-letnia-szkola-tradycji-zapisy-na-warsztaty/

Szczegółowych informacji o Meandrach udziela Dariusz Kryszpiniuk z Działu Kultury Ludowej Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. tel. 85 749 60 50, d.kryszpiniuk@pikpodlaskie.pl

Nad rzeką, na pomoście jest zwarta grupa ludzi.

Fot: M. Adamski – PIK i Joanna Krukowska
Źródło:  Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

Podlaska Redakcja Seniora Białystok