W niedzielę 14 kwietnia – obchodzony jest Dzień Ludzi Bezdomnych. Z tej okazji Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei (KDN) przygotowało pokaz niezwykłego filmu, którego bohaterką jest bezdomna Kasia.

„Kochani, chcemy się z Wami podzielić czymś pięknym i przy okazji jeszcze raz zwrócić uwagę na problemy bezdomnych. Wiecie, jak można w jednej chwili odmienić ich życie i wygląd? Pokażemy Wam to  12 kwietnia (piątek) o  11.00 w naszym ośrodku przy ul. Grunwaldzkiej 76 w Białymstoku. Nasza podopieczna Kasia przeszła niebywałą metamorfozę. Mamy to na filmie, którym chcemy się z Wami podzielić” – mówi Elżbieta Żukowska -Bubienko, prezes KDN.

Film nosi tytuł: „Bez domu, ale z sercem”

„O Jezu, jestem inną kobietą” – tak zareagowała Kasia, która przeszła metamorfozę w salonie piękności. Przez lata nie mogła sobie pozwolić na taki luksus. Nie mogła, bo od lat jest bezdomna. Efekt przemiany Kasi został uwieczniony na filmie, który dzisiaj ma swoją premierę.

 

W wychodzeniu z bezdomności pewność siebie, świadomość swoich zalet oraz wad jest kluczem do sukcesu. Stąd pomysł, by poddać Kasię zabiegom kosmetycznym i fryzjerskim.Niespodziankę przygotował salon kosmetyczny Pin Up Atelier z Białegostoku.

„Chcieliśmy dać Kasi szansę, zwłaszcza dlatego, że jako bezdomna nie miała możliwości skorzystania z takich usług na własną rękę” – mówi Anna Bigosińska z Pin Up Atelier. „Efekt był zaskakujący. Kasia jest piękną kobietą. Metamorfoza tylko to podkreśliła”.

Metamorfozę Kasi wsparła lokalna telewizja Sokółka TV.

„To jest świetny pomysł. Dla mnie to niezwykle cenne doświadczenie. Wiem, że praca z osobami bezdomnymi nie jest łatwa. Mają swoje przyzwyczajenia, czasami są uparci. Ale cierpliwość się opłaca. Mogłem się o tym przekonać, obserwując przemianę Kasi.” – przekonuje Szymon Wrześniewski, który rejestrował kamerą każdy moment wizerunkowej przemiany bezdomnej.

Film Szymona Wrześniewskiego dostępny jest w mediach społecznościowych na stronach Stowarzyszenia Ku Dobrej Nadziei, Salonu Kosmetycznego Pin Up oraz Sokółka TV.

Film można zobaczyć tu

KDN kprowadzi największą na Podlasiu noclegownię dla bezdomnych przy ulicy Grunwaldzkiej 76 w Białymstoku. Pomoc znajduje tu ponad stu potrzebujących

„ Bezdomność może dotknąć każdego. Wszyscy powinniśmy o tym pamiętać. Od lat walczymy to, by przywrócić bezdomnym godność, by przypomnieć społeczeństwu, że istnieją. Chcemy, żeby w naszym schronisku mieli dobre warunki do życia. Jest to o tyle trudne, że wciąż brakuje nam pieniędzy na remonty. Sytuacja prawna naszego ośrodka też jest skomplikowana. Jego właścicielem jest PKP. Dlatego miasto ma utrudnione zadanie z dofinansowaniem remontów w naszym schronisku” – mówi prezes KDN

Akcję wsparła też dziennikarka „Dziennika Gazety Prawnej” Karolina Baca-Pogorzelska, która przekazała na licytację zdjęcie Roberta Kubicy z jego autografem. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz naszych bezdomnych.

Każdy z Was może wesprzeć bezdomnych osobiście, odwiedzając ośrodek przy Grunwaldzkiej 76 bądź wpłacając datek na konto Stowarzyszenia Ku Dobrej Nadziei: 17 1140 2017 0000 4302 1281 5256.

(źródło: informacje KDN)

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora