Miasto różnorodne, w którym wielokulturowość jest bogactwem, w którym można żyć w zgodzie i harmonii jednocześnie różniąc się od siebie – w taki sposób Białystok przedstawiła w swojej nowej książce Agnieszka Suchowierska.

okładka książki

„Miasto ze złotym sercem” to opowieść o tym, jak dzieje miasta mogą inspirować młodych ludzi do patrzenia na siebie i świat. Bohaterem książki Agnieszki Suchowierskiej jest miasto niezwykłe – Białystok, miejsce z ciekawą historią. To miasto wielu kultur, wielu religii, wielu narodowości, w którym urodził się Ludwik Zamenhof – twórca uniwersalnego języka esperanto. Do dziś posługuje się nim kilkaset tysięcy ludzi na całym świecie.

Opowieść uczy otwartości na innych, wzajemnego szacunku i akceptacji „inności”. Pokazuje, że można żyć ze sobą w zgodzie pomimo różnego, często odmiennego, patrzenia na świat. Opowiedziana historia pokazuje i uświadamia, że wielokulturowość jest bogactwem i że można żyć w zgodzie i harmonii jednocześnie różniąc się od siebie.

Książka Agnieszki Suchowierskiej „Miasto ze złotym sercem” została wydana przez Fundację Sąsiedzi. Miasto Białystok dofinansowało publikację kwotą w wysokości 10 tys. zł.

Książkę będzie można jutro (4 listopada) wygrać w konkursie zorganizowanym na Facebooku Miasto Białystok. Warto śledzić miejski profil.

(źródło i foto: Urząd Miejski w Białymstoku)

opracowanie : Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok